4 Temmuz 2006 09:56

Özel Efektin Babası Mutlu

Ray Harryhausen'in projeleri hayata geçiyor...

Bilgisayar efektleri sinemaya bu kadar hakim olmadan önce de özel efektler yapılıyordu. Jason and the Argonauts ve Clash of the Titans gibi kült filmlerin özel efektleri bugün son derece yaratıcı, el yapımı çalışmalar olarak hatırlanıyor. Bu efektlerin yaratıcısı, sinemanın başka türlü dahilerinden Ray Harryhausen'in katkıda bulunduğu pek çok film için aynı şey söylenebilir.Sci Fi Wire'ın haberine göre Mindfire, Harryhausen'in düşlerinde kalan bazı projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor. "Ray Harryhausen Sunar" markası altında hayata geçecek olan bu projeler arasında The Elementals gibi bilim kurgu projeleri var...Peki 1920 doğumlu sanatçı bugün neler yapıyor? Edgar Allan Poe'nun öykülerinden yola çıkarak bir dizi kısa film yapıyor. Kitap projeleri üzerinde çalışıyor. Ve belki de en önemlisi, zamanında destek bulamadığı projelerini hayata geçirmeye hazırlıyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

   Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

  • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

   İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

  • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

  • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

   Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir