7 Eylül 2010 00:00

Özpetek’le tatlı bir rekabet

Venedik’te “Genç Aslanlar” dalında jüri başkanlığı yapan Fatih Akın, Estonya’da düzenlenecek 2010 Avrupa Film Ödülleri’nde meslektaşı Ferzan Özpetek ile “tatlı bir rekabet içinde olacaklarını” söyledi.

Venedik Film Festivali’nin 67’ncisinde, “Genç Aslanlar- Venedik Günleri” dalında jüri başkanlığı yapan ünlü yönetmen Fatih Akın’ın “Soul Kitchen” filmi aralık ayında Estonya’da Ferzan Özpetek’in “Serseri Mayınlar” filmi ile yarışacak. Hürriyet’e konuşan Akın, “İkimiz arasında tatlı ve uygarca bir rekabet olur. Kılpayı bir fark bile olsa ikimiz de kazanmış sayılırız” dedi.

TRABZON İÇİN ÇALIŞIYORUM

Venedik’teki festivalin de yoğun geçtiğini belirten Akın, “Geçen yıl Venedik’te ‘Soul Kitchen’ ile ödül almıştım. Bu yıl ise ödül vereceğim. Bu daha zormuş” yorumunu yaptı. Trabzon’da 5 yıldır devam eden bir belgesel üzerinde yoğunlaştığını hatırlatan Akın, “Hızlı tempo, huzurlu bir yorgunluk veriyor” dedi.

ÇOĞUNLUK GÜZEL VE DOKUNAKLI

Ünlü yönetmen, Venedik’te kendisinin jüri başkanı olduğu dalda yarışan tek Türk filmi olan Seren Yüce’nin ‘Çoğunluk’u için de “İstanbul’da montajı yapılmadan izlemiştim. Burada bitmiş halini seyredeceğim. Bence güzel ve dokunaklı, iyi işlenmiş bir yapıt” sözlerini kullandı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir