20 Eylül 2004 15:36

Pacino'ya İlk Emmy

Angels in America'dan 11 ödüllük rekor

56. Emmy Ödülleri yine kıyasıya rekabete sahne oldu ve Angels in America toplam 11 ödülle geceden büyük zaferle ayrıldı. Al Pacino, Emma Thopmson ve Meryl Streep gibi yıldızların rol aldığı mini seri fantastik bir drama olarak tanımlanıyor.Tony Kushner'ın oyun olarak yazdığı hikaye Broadway'de ilk sergilenişinin ardından yazara Pulitzer ödülü kazandırmıştı. Oyunu TV filmi olarak uyarlayan yönetmense Mike Nichols oldu. İki bölümden oluşan film toplam altı saatti ve Amerika'da mini seri olarak da yayınlandı. İki Aidsli gayin etrafında dönen birkaç hikayeyi bir araya getiren Angels'ta ilk olarak hasta olduğu için sevgilisi tarafından terk edilen Prior'ın (Justin Kirk) hikayesi anlatılıyor. Daha sonra bir mormon avukatı olan Joe'ya (Patrick Wilson), annesine (Meryl Streep) ve Al Pacino'nun canlandırdığı, Joe'nun patronu olan Roy Cohn'a geçiyoruz. Cohn da bir gaydir ve o da Aids olmuştur. Ancak bir akşam tanrının gönderdiği bir melek (Emma Thompson) O'nu ziyarete gelir ve hayatı güç savaşlarıyla geçmiş bu adama rehberlik edeceğini, onunsa artık bir peygamber olduğunu söyler. Dramadan komediye, realizmden sürrealizme hemen hemen her türü bir arada işleyen Angels in America daha önce beş tanede Altın Küre kazanmıştı. Televizyonda yayınlandığı dönemde tüm dizilerden daha fazla rating alan serinin, Joss Whedon'ın Agel'ı sona erdirmesindeki etkenlerden de olduğu söyleniyor. Kulislerde anlatılanlara bakılırsa Whedon, Angels'ı seyrettikten sonra artık fantastik dünyanın yanında dramatik öğeler de içeren yeni yapımlara yönelmeye karar vermiş.Angels in America'nın mini seri ve film kategorisinde toplam 11 ödül aldığını söyledik. Bunların en önemlileri ise; En İyi Erkek Oyuncu Al Pacino, En İyi Kadın Oyuncu Meryl Streep, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Jeffrey Wright, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Mary-Luise Parker, En İyi Yönetmen Mike Nichols ve En İyi Yazar Tony Kushner oldu. Angels'ın dışında, Arrested Development, En İyi Komedi, The Sopranos da En İyi Drama seçildi. Diziler ekim ayından itibaren Cnbc-e'de yayınlanmaya başlayacak.
Yorumlar
  • bole bı adama gecmıste yapılan saygısızlık sımdı kapatılmaya calısılıorkı ha tabıkıde odul alması harıkaa mukemmell..ama oduller hersey degıl gercegı yansıtmıor yansıtsaydı goddfatherde alınırdı scarface de alınırdı carlıtonun yolunda alınırdı ve bunun gıbı yuzlerce ınsanlık otesı bır perporman sergılıyen bır pacıno wardı sız odul werın wermeyın alpacıno dunya starı olmus sız vermeyın....

  • AL PACİNO ya yakışır karizma abidesi mübarek

  • al pacino her rolün insanı.onu çok seviyorum.aiada rolünü yine iyi oynamış ve emmyi kapmış.helal olsun.

  • seven 'a : seven 138 , al pacino hasta değil ama insomnisi var , çok ciddi uyku problemi çekiyormuş o yüzden olabilir belki yabancı basını çok sık takip ediyorum bir ara duymuştum bu arada bencede hollywood da 1 numara , istisnasız !!!

  • Pacino Babaya yakışır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir