15 Mart 2007 12:55

Pagan Lanet

Ukrayna ilk korku filmini çekti...

Korku sinemasına "yürü ya türüm!" diyen tek sinema, Türk sineması değil. Dünyanın hemen her yerinde, korku ve fantastik gibi türlere ait filmlerin üretiminde bir artış var. Fakat bu artış başka bir soruna da dikkat çekiyor. Neden herkes benzer, tıpkısının aynısı filmler yapmak için yarışıyor? Ukraynalı yönetmen Lyubomyr Kobylchuk, yakın zamanda kendi sinemasına ilk korku filmini kazandırdı. The Pit (Shtolnya), gizemli sularda kazı çalışması yapan arkeoloji öğrencilerini anlatıyor. Grup aradığından fazlasını buluyor ve bu durum başlarını belaya sokuyor.Bize kendi sinemamızdan olaylı ve "büyülü" bir korku filmini anımsattı The Pit. Fakat şüphesiz ortada bir etkilenme yok. Aslında hiçbiri yeteri kadar orijinal değil!
Yorumlar
  • Birde Ukrayna'lıları görelim,hep Uzak Doğu, hep Hollywood gına gelmişti artık.Yeni şeyler denemenin tam vakti...

  • Nedeni çok basit ,bu tür filimler için insan ruhunu ,yaşantısını bilmek gerekiyor,çok hayalperest ,sıradışı bir yaşam benimsemesi gerekiyor .Önce filmin senaristi o olayı kendi dünyasında yaşamalı bunu gerek çekimlerde ,müziğinde iyi yansıtmalı.Genellemelerden kaçmalı ,kitap çok okumalı.Dev yazarlardan etkilenmeli ,filminde aykırıklar barındırmalı,zaten bunlara uyan kitaplar ,filimler ,aktörler günümüzde kült olmuş ve olmaya adaydırlar.

  • nie kimse orjinalite için uğraşmıyo ya. herkes aynı şeyleri yapıyo. buda filmlerin ömrünü kısaltıyo işte hatta duyulmuyolar bile... sıkılmadılarmı anlamıyorum..

  • konuyu bi yerlerden hatırlıyorum bu da kopya film olmaktan dısarı cıkamaz die düşünüyorum ama tabi önce izlemek lazım

  • korku fimlerinin bu kadar sığ olmaması gerekir.. hep yüzeysel ve tamamen gişe için yapılan filmler elbet hakettiğini bulacaktır..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir