17 Mayıs 2005 11:51

Palmiyenin Civarında

Cronenberg, Haneke, Egoyan…

58. Cannes Film Festivali hızını kesmeden sürüyor ve festival sarayını her gün yeni filmler süslüyor. İki hafta öncesine kadar kulislerde süren dedikodular nihayet açık açık konuşulmaya başlandı. Görülen o ki eleştirmenler yavaş yavaş kararlarını veriyor.Gösterimlerin ardından gelen alkışlar ve dedikodulara göre Altın Palmiye için şimdilik iki isim öne çıkmış durumda. David Cronenberg'in A History of Violence'ı (Şiddetin Tarihi) ve Michael Haneke'nin Cache'si (Hidden) Cannes'da en çok beğenilen filmler oldu.Farklı tarzlarıyla yıllardır başarılı yapımlara el atan yönetmenleri takip eden isimse bir zamanlar ülkemizde de Ararat'la epey tartışma yaratmış olan Atom Egoyan. Egoyan'ın Where the Truth Lies'ı da palmiyeye uzanabilecek filmler arasında gösteriliyor.Üç yönetmenin çekişmesiyle devam eden festivalde Altın Palmiye'nin gerçek sahibi kim olacak yakında göreceğiz. Şiddetin tarihine geçmeyi başarmış olan Cronenberg şu anda yarışı önde götürüyor gibi… Ünlü yönetmen Cannes'ın tarihini de geçebilecek mi? Bu haftasonu Beyazperde.com'da.
Yorumlar
  • artık kendi tezlerimizi çok etkın bır biçimde uluslararası boyutta ses getırecek kalıtede bir filmle ortaya koymamız gerekıyor. ve bu filmi yasaklayarak kendimizi kandırmaktan öteye gıdemıyoruz. neyin dogru olup olmadığını fılme ılıştırecegımız kanıtlarla ve güçlü bir filmle gösterelim. karşı tezlerımızı savunalım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir