18 Şubat 2005 16:44

Pearl'ün Hikayesi İkiledi

El Kaide bağlantısında ikinci isim

Pakistan'da öldürülerek tüm dünyayı yasa boğan Amerikalı gazeteci Daniel Pearl'ün hikayesinin Brad Pitt-Jennifer Aniston çifti tarafından beyazperdeye taşınacağını daha önce duyurmuştuk. İkilinin şirketi Plan B'nin ardından Ed Zwick ve Beacon Pictures da aynı hikayeye başka bir bakış açısıyla el attı.Aniston-Pitt ikilisi filmi, Pearl'ün eşi Mariane'in anılarını anlattığı A Mighty Heart: The Brave Life and Death of My Husband Daniel Pearl'den beyazperdeye uyarlayacaklar. Hatta John Orloff, gazetecinin hayat hikayesini senaryolaştırma çabalarına da devam ediyor.Ancak Ed Zwick, hikayeyi başka bir kalemden, Pearl öldürüldüğünde tüm dünyanın dikkatini bu olaya çekmeye çalışan Fransız gazeteci Bernard-Henri Levy'nin araştırmalarından uyarlayacak. Levy, Pearl'ün ardından Pakistan'a gitmiş ve bu cinayetin, Pearl sadece bir Amerikalı ve Yahudi olduğu için işlenmediğini iddia etmişti. Araştırmaları sonucunda Amerikalı gazeteciyi öldüren kişinin de öldürüldüğünü bulan Levy, bu adamın da, El Kaide ve Pakistan Gizli Servisi arasındaki bağlantılarda kilit isim olduğunu söylemişti. Ed Zwick de, Fransız gazetecinin tüm çalışmalarını ve iddialarını bir araya topladığı kitabı Who Killed Daniel Pearl'ün, daha İngilizce çevirisi yayınlanmadan film haklarını satın aldı.
Yorumlar
  • Bizdeki yaşananlar,tarihi olaylar Amerikada olsa haftada yüz film çekerlerdi eminim.

  • Hollywood'u tebrik ediyorum.Her olaydan bir film çıkarmayı başarıyorlar.O kadar param olsa Irak'a bir füze de ben atardım sonra da onunla ilgili film çekerdim...Yuppii...Benimle aynı fikirde olan var mı???Her olayla ilgili film yapılmaz ki!!!

  • gayet iyi bence...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir