16 Eylül 2005 22:29

Pekcan Koşar'ı Kaybettik

Koşar kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybetti

Tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı Pekcan Koşar, Çınarcık'taki evinde kalp yetmezliğinden dolayı yaşamını yitirdi.Koşar, İstanbul'da doğdu. Güzel Sanatlar Akademisi'ni bitirdi. Tiyatroya, Güzel Sanatlar Akademisi'nde amatör olarak başladı. Küçük Sahne, Oda Tiyatrosu, Engin Cezzar-Gülriz Sururi Tiyatrosu, Arena, ve Kent Oyuncuları Tiyatrosu'nda oynadı . Gong Tiyatrosu'nu kurdu.Koşar, birçok filmde Tarık Akan 'ı seslendirdi. Aktör olarak yer aldığı filmlerden bazıları ise, Ölüm Tarlası, Kocamın Nişanlısı, Çıplak Vatandaş ve Rumuz Goncagül'dür. Pekcan Koşar 70 yaşındaydı.
Yorumlar
  • çok üzüldüm ya elimizden de birşey gelmiyorku yakınlarına ve sevdiklerine sabır.allah tan da rahmet diliyorum.bu arada tarık akanın sesi kendi sesi değilmi?

  • Türk sinemasının en iyi komedi karakter oyuncularından birisiydi...ayrıca tiyatroda sahne performansıda unutulmazdır ki 70li senelerde bir çok genç kızın hayallerini süsleyen Tarık Akan'ın sesine de hayat vermiştir...en son ruhsar da görmüştüm neyse Allah rahmet eylesin bi çınar daha devrildi

  • Sana da sahnelerden bir buket demetle güle güle Pekcan Koşar

  • En sevdiğim film Mera Naam Joker' de Raj Kapoor'u seslendirmisti. Onu ve sesini filmi her seyrettigimde hatirlayacağim.Allah rahmet eylesin.

  • Sevenlerine Allah'tan sabır, kendisine rahmet diliyorum, yeri doldurulamaz büyük bir kayıp.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir