7 Ağustos 2006 13:13

Peki ne kadar Korkunç Bir Film?

Serinin dördüncü filmi SineKritik bölümümüzde incelendi!

Vizyon filmlerini yazarlarımızın gözünden incelemeye devam ediyoruz...Beyazperde.com yazarı Ali Ercivan, şimdi de Korkunç Bir Film serisinin dördüncü ayağına göz attı. Filmi izlediyseniz veya henüz izlemediyseniz, Ali'nin yazısını hiç vakit kaybetmeden okuyun!"Brokeback Mountain'dan Dünyalar Savaşı'na ve oradan Amerikan Başkanı'yla ilgili esprilere kadar gündemi takip eden bir film, Korkunç Bir Film 4. Sanırım Amerikan seyircisinin istediği de bu: son dönemde ciddiye alınmış ve/veya yüksek sesle dalgası geçilememiş her olayın acısını çıkarmak. Bir buçuk saatlik bir katarsis etkisi bile sağlıyor olabilir kimileri üstünde."
Yorumlar
  • Bu filmden cıkarılacak tek sonuç filmin Tİ'ye aldığı filmlerin orjinallaerini izleyin yeter gülmekten kırılacaksınız demektir...Serinin ilk 2 filminde filmleri tiye almaktan cok belden aşağı yapılan espriler ağırlıktaydı. Güzel, izleyin ve eğlenin başka bu film hakkında konuşulacak pek bişey olduğunu zannetmiyorum.

  • bence bu filmin amacı öyle zanneden bircok insanın düşüncesinin tam tersine komedi değil.belki ilk bölümlerde olabilir ama bunda değil.sinemanın çağımızda en iyi protesto araçlarından biri olarak kullanıldığını varsayarsak;bu film insanların kişiler ve olaylar hakkındaki düşüncelerini alaylı olarak ele alıyor.bu şekilde ele alması doğru mu ki diye düşünüyorsanız,hangi siyasi veya belgesel dalındaki film bu kadar ilgi çekerdi ki??ayrıca sn yazarımızın yazısı bence gayet yerindeydi.

  • Bi kere şu var, bizim mizah anlayışımız onlara hiç uymuyor.Evet çok iyi, çok komik espiriler yok değildi ama, genele baktığım zaman filmin mizah anlayışı bana yabancı geldi.Bu İngilizler'in Gora'ya gülmemesi gibi bişey.Beni de Cem Yılmaz güldürür mesela.Zeka ürünü espirileri var çünkü.Koşarken ikide birde başını bi yerlere çarpan insanlar, ikide birde suratına top çarpan kızlar, stüdyoda köyün delisi gibi hareket eden tom cruise veya çıplak kalan Leslie Nielsen değil.

  • ben eleştiriyi okumadan önce film yerden yere vurulur diye bekliyodum ama yazar beğenmiş:) ama sonundada hiçbir sinemasal değeri yok diyerekde bombayı patlatmış:) yaw sanki köyün garezin testerenin çokmu sinemasal değeri var. bence bu filmin sinemasal değeri onlardan daha fazla bu en azından eğlendiriyor dimi?

  • Gülmekten tüyleriniz diken diken olacak. Bu seferki hedefleri; Testere, Garez, Dünyalar Savaşı, Köy filmleri olan 4. filmden sonra bir beşincisinide isteyeceksiniz. Onlar çektikçe biz izleriz zaten...:D

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir