25 Eylül 2009 10:12

Pera Müzesi Filmleri

İspanyol Yönetmenlerden İlk Filmler, Oberhausen Kısa Filmler ve Bu Ne Güzel Demokrasi!

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Film Etkinliklerine 10-28 Mart 2009 tarihleri arasında Cervantes işbirliğiyle düzenlenen İspanyol Yönetmenlerden İlk Filmler, Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle düzenlenen Oberhausen Kısa Filmler ve Belgesel film Bu Ne Güzel Demokrasi ile devam ediyor.İspanyol Yönetmenlerden İlk Filmler; Doksanlı yıllar İspanyol sinemasına damgasını vuran önemli olaylardan biridir. İspanyol sinemasının yurtdışındaki algılanışını değiştiren farklı ve yaratıcı film yönetmenleri sayesinde olmuştur. İspanyol sineması etkileyici senaryoları, iç içe geçmiş hikayeleri, toplumun kaygılarını aktaran ve önemli konulara yer vererek dünya sinemasinde önemli bir yer edinmiştir. İspanyol Yönetmenlerden İlk Filmler genç kuşak film yönetmenlerinin cesaretini, hayalgücünü ve yaratıcılığını sergiliyor. Programda yer alan 6 kurmaca film ve 1 belgesel farklı tema ve konulara yönelirek oluşan İspanyol sinemasının zenginliğini de sunuyor. Oberhausen Turda! Kısa Filmler; Almanya'nın Oberhausen kentinde 50 yılı aşkın bir süredir düzenlenmekte olan Kısa Film Günleri'nde her yıl deneysel filmlerden müzik videolarına uzanan geniş bir yelpazede filmler gösterilmektedir. Oberhausen Turda programında ise, 2009 Festival seçkisi yer alıyor.Belgesel film "Bu Ne Güzel Demokrasi"; İstanbul merkezli film kolektifi Filmist'in çektiği belgesel bir yandan kadınların meclise girmek için verdikleri mücadeleyi anlatırken diğer yandan da günümüz Türkiyesi'ne ayna tutuyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Oscarlı Kate iddialı geliyor Oscarlı Kate iddialı geliyor

   Kate Winslet ve Saoirse Ronan, Ammonite filminde lezbiyen aşıkları canlandıracak.

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir