8 Ağustos 2006 13:24

Perdenin Yeni Kaybı

Schmid, 64 yaşında öldü...

İsviçreli sinemacı Daniel Schmid, kanser hastalığına yenik düştü. Filmleri dünya festivallerinde yarışan Schmid, kamera önünde de yer almış ve Wim Wenders'in ünlü Amerikalı Arkadaş filminde Dennis Hopper ve Bruno Ganz'a eşlik etmişti.Tosca's Kiss isimli belgeselin de yönetmeni olan Schmid aynı zamanda opera yönetmenliği de yapmıştı. İlk sinema filmi olan Tonight or Never, her yıl bir geceliğine yer değiştiren efendi ve uşakların yaşadığı bir şatoda geçiyordu. Yönetmen, 1999 yılında Locarno'da ömür boyu başarı ödülü aldı.
Yorumlar
  • Avrupa Sineması adına önemli bir kayıp.Toprağı bol olsun.

  • bu yönetmenin bir tane filmini izyebilmiştim... üzüldüm öldüğüne beyazperde bir çınarını daha kaybetti.. ama fidanları büyüyor...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir