13 Eylül 2010 00:00

'Peşmergeler Şehre İndi'

Başakşehir'de Türkiye'nin en büyük bütçeli filmlerinden biri olmaya aday olan "Kurtlar Vadisi Filistin"in çekimleri sürerken, bir sahnenin çekiminde yanlış anlaşılma olunca polis alarma geçti.

Başakşehir'de Türkiye'nin en büyük bütçeli filmlerinden biri olmaya aday olan "Kurtlar Vadisi Filistin"in çekimleri sürerken, bir sahnenin çekiminde yanlış anlaşılma olunca polis alarma geçti. Film setindeki çekimi gerçek sanan bazı vatandaşlar polisi arayarak "Peşmergeler şehre indi, yol kesip kimlik kontrolü yapıyor" diye ihbarda bulundu. Bunun üzerine polis ekipleri hızla olay yerine ulaştı. Ancak olayın tamamen bir yanlış anlaşılma olduğu film çekimi yapıldığı anlaşıldı.


Filmden fotoğraflar için tıklayınız..10 milyon dolar bütçeyi aşacağı belirtilen ve 5 Kasım'da vizyona girmesi planlanan "Kurtlar Vadisi Filistin" filminin dün akşam Ataşehir Kayabaşı Yolu Mağaralar mevkiindeki çekimlerinde yaşanan bir yanlış anlaşılma Başakşehir Asayiş Büro Amirliği'ni alarma geçirdi. Bazı vatandaşlar film setinde yaşananları gerçek sanarak 155 Polis İmdat hattını arayarak, "PKK'lı peşmergeler şehre indi. Mağalar Mevkii'nde yol kestiler ve kimlik kontrolü yapıyorlar. Ellerinde silah var" şeklinde ihbarda bulundu.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler hızla olay yerine ulaştı. Polisler set ekibini kuşatırken kısa süre sonra gerçek ortaya çıktı.

Söz konusu ihbarın asılsız olduğunu anlayan ekipler, derin bir nefes aldı. Polisler, film ekibine çekim izinleri olup olmadığını sordu. Setteki yetkililerin çekim izinlerini göstermelerinin ardından çevrede kısa bir araştırma yapan polisler, olay yerinden ayrıldı.

Yorumlar
  • zaten bir sorun çıkmasa şaşırırdık iple çektiğim filmler arasında...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir