3 Eylül 2005 13:02

Peter Jackson, Korsana Karşı

Jackson Uyarıyor

Eski b sınıfı filmlerin yaratıcı çocuğu, günümüzün çağdaş sinemanın başarılı yönetmenlerinden Peter Jackson, korsan film endüstrisinin Hollywood'u tehdit ettiğini söyledi.Korsan filmlerin, film sektöründe çalışan binlerce kişinin haklı kazancını çaldığını söyleyen Jackson, durum böyle giderse gelecekte hiçbir yapımcının yeni bir filmi finanse etmeyeceğini düşündüğünü belirtti.Amerikan Film Derneği'nin tahminine göre, üretilen filmlerin korsan Dvd'leri film endüstrisine sadece geçen yıl için 3 milyar dolardan fazla zarar verdi.Peter Jackson, Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü ile box office içinde 1 milyar dolar sınırını aşan ikinci yönetmen olduğu açıklanmıştı.King Kong'u merakla beklerken, Jackson'nın korsana karşı bu çıkışı Yüzüklerin Efendisi serisinin korsan olarak kopyalanıp dünyanın her ülkseinde tüketilmesine bir tepki sayılabilir.Yüzüklerin Efendisi serisinin başarısını geçebilmek belki biraz zor ama umarız Jackson korsan DVD'lere kızıp film çekmeme kararı almaz.
Yorumlar
 • Umarım böyle bir karar almaz, aslında itiraf edeyim bende bazen korsan yollara başvuruyorum mesela gittiğim sinemaya gelmeyen filmleri mecburen div x de izliyorum bilmiyorum ama korsan gercekten 1999 dan sonra hızlı bir cıkış yaptı hayatımızda mesela bir albümü alıp eskiden heyecanla dinlerdik ama şimdi albüm alana enayi diyorlar vs.vs Herneyse king kong gişede başarılı olacaktır ama peter'ın dediği gibi şayet korsan diye bişey olmasaydı kralın dönüşü 1,5 milyar doları fazlasıyla gecerdi. Şuan boxoffice listesinin en başında yer alan titanik 1997 yılında sinemalardaydı o zamanlar insanlarda ne vcd kültürü vardı ne div x nede korsan ee sonuç 1.8 milyar dolarlık gişe hasılatı haksız mıyım...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

  Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

 • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

  İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

 • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

 • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

  Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir