5 Ekim 2005 14:19

Peter Jackson'dan Halo'ya Evet

Jackson ve ekibi Halo'nun prodüksiyonunda

Yüzüklerin Efendisi serisinin arkasında görev alan Oscar ödüllü takım ve Peter Jackson, Microsoft'un oyunu Halo'nun film versiyonu için prodüksiyonda yer alacaklar.Reuters'in haberine göre, Jackson ve eşi Fran Walsh'ın sorumlu yapımcı olarak görev alacakları proje, 2007 yılının ortasında Universal Pictures ve Twentieth Century Fox Films tarafından gösterime sunulacak.Universal, filmin Amerika içindeki dağıtımını üstlenirken, Fox ise Amerika dışındaki dağıtımlardan sorumlu olacak.Universal Pictures'ın prodüksiyonlar sorumlusu Donna Langley'in yaptığı açıklamada,Microsoft'un oyunu olan Halo'nun çok başarılı bir şablon üzerine kurulduğunu ve yine bilgisayar oyunundan uyarlanmış olan Doom'dan daha büyük bir bütçeye sahip olacağını belirtti. Doom, bu ay sonunda Amerika'da gösterime girecek.Langley, açıklamasında Doom'un bir canavar kovalaması olduğunu ama Halo'nun içeriğinde mitoloji ile harmanlanmış, karmaşık yapıya sahip mekan ve karakterlerin olduğunu söyledi. Halo, Wellington, Yeni Zellanda'da çekilecek ve Jackson'ın tüm imkanları prodüksiyon için kullanılacak.Halo, Universal'a göre hem oyunun sıkı taraftarlarını mutlu edecek, hem de sıradan aksiyon ve efektler ile bezenmiş filmlerin izleyicilerini sinemalara çekecek.Alex Garland, tarafından senaryosu yazılan Halo'nun yönetmeninin ismi yakında Universal tarafından açıklanacak. En önemli kıstas ise filmin yönetmen koltuğuna oturacak kişinin sıkı bir Halo oyuncusu olması.
Yorumlar
  • "Halo" nun film olarak nasıl olacağını bilemem ama şu ana kadar filmi yapılması gereken oyunların başında tartışmasız "Half-Life" efsanesi gelmekte bu böyle biline. Hatta 1998-99 da çıkan ilk oyun bence filme çevrilmesini en çok istediğimdir. Tamam, Half-Life 2 de fena değil filme çevrilmeli ama ilk oyun daha karizmatik daha heyecanlıydı film bakımından (oyun açısından da ilkinin yeri apayrı gönlümde). Yani çok güzel gerilim-korku filmi olabilirdi, H.L.2 den de tabiki... Bir diğer böyle sabısızlıkla oyundan uyarlama filminin yapılmasını istediğim oyunum; "Return To Castle Wolfenstein". Activision dan 2002 yılında çıkmış yılın oyunu ödülünü almış bir oyun... Bu yazdığım iki oyun filme çevrilmeyi fazlasıyla hakeden yegane oyunlar bana göre...Blood Rayne, Doom, Resident Evil'in 3. filmi Afterlife ve Silent Hill zaten sıradan sinemalarımıza konuk olmaya geliyor...

  • dreamcatcher'a katılıyorum. Half-Life bence film yapılabilecek en iyi senaryoya ve heyecana sahip oyun.Ayrıca eskiler bilirler, yüzüklerin efendisi tadında Starcraft 'ın da filmi güzel giderdi.

  • peter jackson sonuçta yüzükler üçlemesini eksikleri çok olsada iyi bir şekilde bitiren yönetmen. öte yandan bilgisayar oyunu diyince geçenlerde izlediğim alone in the dark aklıma geliyor ki ona bir gram bile benzeyeceğini bilsem hayatta izlemem. bilgisayar oyunlarının kaderi sinemada pek parlak olmuyor ama jackson adı açıkcası insanı meraklandırıyor.

  • Halo'yu PC'de çok uğraştırsada bitirmiştim, çok da beğenmiştim. ama filmi olacaksa pek iyi olacağını sanmam normal bir uzay macerasıydı oyun...Not:bu film yapımcıları uyuyormu Half-Life'ın filmini yapsanıza kardeşim başrolede şöle colin farrelli falan koyun...

  • jackson bu! olmayacak duaya amin demez...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir