14 Kasım 2018 14:23

Pikachu'yu beğenmediler

Pokémon'ların baş karakteri Pikachu'nun, yeni çevrilen bir filmde kürklü bir imaja sahip olması ve konuşabilmesi hayranlarını ikiye böldü.


Mayıs 2019'da vizyona girecek olan 'Pokémon: Detective Pikachu' (Dedektif Pikachu) adlı filmin yayımlanan fragmanında Pikachu'nun gerçek dünyada sarı ve kalın bir kürkünün olması sosyal medyada tepkilerin gelmesine yol açtı. BBC Türkçe’nin haberine göre; Kimileri bunu orijinal karaktere bir hakaret sayarak 'iğrenç' olduğu yorumundabulundu.Kimi Pokémon hayranları ise Pikachu'nun bu görüntüsünün gerçekçi olduğunu savundu.


1993 yılında Japonya merkezli dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Nintendo, ilk defa Pokémon'ları bir oyun olarak piyasaya sürmüştü. Pokémon'lar hemen ardından dünya çapında büyük bir fenomen haline geldi. 1990'ların sonlarında televizyonlarda yayımlanan bir çizgi filme dönüştürülen Pokémon'lar 120'dan fazla ülkede gösterildi.Warner Bros'un yapımcısı olduğu filmde Pikachu'yu Ryan Reynolds seslendiriyor. Serinin orijinalinde Ash Ketchum adlı karakterin ilk pokémonu olan Pikachu konuşamıyor, sadece kendi ismini söyleyebiliyordu. Oyun videolarıyla tanınan YouTube ünlülerinden Joshua Wittenkeller, Pikachu'nun tüylü halinin 'korkunç' olduğunu söyledi. Kimi Pokémon hayranları ise yeni filmdeki karakterin çok sevimli olduğu yorumunda bulundu.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir