22 Mart 2016 11:00

Pi'nin Yaşamı'nın sihirli dünyası

Pi'nin Yaşamı'nın kamera arkasından notlar sihirli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Bol Oscar'lı film Pi'nin Yaşamı'nı izlemekten, çoğu sinema seyircisi kendini alamıyor.


Bengal kaplanı Richard Parker'ın başını çektiği görsel efektlerin yanı sıra filmin ruha işleyen bir de olay örgüsü var.

Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu'nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır.

Pi'nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla göç yoluna koyulan ailesi, batan gemide yaşamını kaybetmiştir.Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez. Ama şimdi Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur. Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bir adaya varacaktır.Yönetmen koltuğunda bol ödüllü Ang Lee oturuyor. Bu filmden önce Brokeback Dağı'yla Oscar'ı kucaklamıştı.


Başrolde ise Suraj Sharma var.Şimdi isterseniz Pi'nin sihirli dünyasına birazcık da biz dalalım.

Suyun altında kalma mücadelesi

Suyun altında kalma sahnesini çekmeden önce Suraj eğitim aldı. Eğitimden önce nefesini 15 saniye tutabilirken, eğitimden sonra 2 dakika tutabiliyordu.

Yapay fırtına

Çılgın dalgalarla baş etmesi gereken bir karakter var filmde. Bu dev dalgaları oluşturmak için terk edilmiş uçak pistinde büyük bir havuz inşa ettiler.

Hiç yoktan bir fırtına oluşturmak kolay olmasa gerek... Dev pervaneler ve inanılmaz kamera hareketleriyle fırtına hissini oluşturabildiler.

Suraj için fırtına sahneleri oldukça gerçekçiydi. Çünkü içinde bulunduğu kayık, yapay dalgalarla oldukça yıpranmış ve oyuncuyu korkutmuş.


Richard Parker'la tanışın

Meşhur kaplan Richard Parker'a gelecek olursak, yönetmen Ang Lee onun bir kral edasında olmasını istemiş. Tıpkı Çinlilerin 'Kral' sembolü gibi...

Gerçek kaplan ve filmdeki yapay kaplan arasındaki farkı bulmak oldukça zor.

Kaplanı dizayn eden ekip, kaplan iskeleti üzerinde oldukça uzun süre çalışmış, kaslar ve kürkler de bu çalışmaya dahil.Firavun farelerinin konuğu olun

Tasarımcılar her bir firavun faresini tek tek ve özel olarak dizayn etti.

Filmin fragmanı:


Yorumlar
  • görsel efekt ? truman showda platformun sonuna gidiyo da ufkun resim olduğunu anlıyo ya; oradaki ufuk çizgisi bile daha gerçekçidir. bu filmin birçok sahnesinde teknesinden su kütlesine azımsanmayacak kadar çok nesnenin stüdyo ortamında olduğunu bariz belirtiyor. açıkçası filmin sonunda bize bişey sundular ama beni hiç şaşırtmadı ve vasat bir film bile değil zaman kaybı ...

  • müthiş bir yaşam mücadelesi en çok etkilendiğim sahnesi Richard Parker'a , fırtına koptuğunda ,saklanma tanrı bizim için geldi çık ortaya onu gör dediği sahne muazzam gerçekci önce isyan edip sonra tanrıya yalvarması ve af dilemesi isyanla iman arasında gidip gelmesi bi oskarım olsa bende veriridim seyretmeyenlere duyrulur mutlaka izleyin defne sende birkere daha dene olacak ha gayret:))

  • defne bu kadar anlıyor demekki filmden

  • Müthiş bir çalışma...

  • BENCE SAHANE BI FILMDI

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir