13 Mayıs 2003 23:41

Pisi Kediler Kötü Başladı

Archie Comics'in aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanan müzikli gençlik komedisi JOSIE AND THE PUSSYCATS, vizyona girdiği haftasonunda bekleneni veremeyip gişe hasılatlarında 7. sırada kaldı.2556 sinemada birden vizyona giren yapımın hayal kırıklığı yaratmasına sebep olarak, 13 yaşın altındaki izleyicilere yasaklanması gösteriliyor. Bunun gerekçesi de, hafif de olsa argo ve cinsellik içermesi. Çizgi romanın yayıncısı Michael Silberkleit, okuyucu kitlesinin tamamını salonlara çekmelerini engelleyen bu sınırlandırma kararına şaşırdıklarını belirtti: "TV dizisi Dawson's Creek'te olmayıp da bu filmde olan tek bir yetişkin unsuru yok oysa ki..."Universal Pictures yetkilileri ise, filmin yüksek bütçeli olmamasının kendilerini ciddi bir zarara girmekten kurtardığını söylüyor.Sinemada sansür ve sınırlama uygulamalarını tartışmak için buraya tıklayın..
Yorumlar
  • gerçekten yasaklanıcak kadar cinsellik unsuru içericek hiç bişey yok bilindik eğlenceli gençlik filmi işte ayrıca verdiği mesaj da çok iyi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir