8 Kasım 2004 10:09

Pixar'ın İnanılmaz Başarıları

Aile, Nemo'yu solladı yeşil ogreye takıldı

Çizgi filmlerin sadece çocuklar için olduğu devir kapanalı çok oldu ve her yeni animasyon bunu bir kere daha kanıtlıyor. Çizgi film endüstirisinin devlerinden Pixar'ın son yapımı İnanılmaz Aile, geçtiğimiz haftasonu 70.7 milyon dolarlık gişe hasılatıyla vizyona girdi ve Pixar bir rekora daha imza attı.İnanılmaz Aile, birinciliği elinde tutan Şrek 2'nin ardından, sinema tarihinin en iyi açılış yapan ikinci çizgi filmi koltuğuna oturdu. Vizyon öncesi basına özel yapılan gösterimlerin ardından eleştirmenlerden büyük övgü alan film, vizyona girer girmez haklı eleştirileri doğrulamış oldu. Disney'le ortaklığı bir bozulan bir düzelen Pixar'sa bir kez daha başarısını kanıtladı.Animasyolar içinde şimdiye kadar en iyi hasılat elde etmiş olan film, 108.3 milyon dolarlık açılış yapan Şrek 2'ydi. Sinema eleştirmenleri yeşil ogrenin bu başarısının devam filmi olmasından kaynaklandığını düşünüyor. Çünkü Şrek'in ilk macerası çok sevilmiş ve ikincisi sabırsızlıkla beklenmişti. İnanılmaz Aile'den sonra, en iyi açılış yapmış olan film ise yine bir Pixar yapımı olan Kayıp Balık Nemo. Nemo, 70.3 milyon dolarlık bir gelirle vizyona girmişti.İnanılmaz Aile sadece üç günlük haftasonu hasılatıyla değil, cumartesi günü elde ettiği 29.4 milyon dolarlık gelirle de bir rekor kırdı ve yine Şrek 2'nin ardından en iyi tek gün geliriyle sinema tarihindeki yerini aldı. Eski bir süper kahraman olan Bob Parr'ın artık emekliye ayrılmasıyla başlayan İnanılmaz Aile'nin maceraları, Mr. Incredible'ın gizli bir göreve gönderilmesiyle yeniden başlıyor ancak biz bu macerayı seyretmek için 14 Ocak'a kadar beklemek zorundayız.
Yorumlar
  • Bu yıl animasyon filmlerinin yılı oldu desek yalan olmaz baksanıza hasılatlara, ben bunun bir süre daha devam edeceğini tahmin ediyorum. Yalnız öyle her animasyonda benimsenmiyor öncelikle seyirciyi cekecek cok ilginç ve eğlenceli bir senaryo olması gerekiyor. Gerisi zaten ortada gelsin paralar...

  • yaşasın!!!!!!!!!! mükemmel olucak harika!!!!

  • umarım mükemmel bir flim memo gibi şrek2 gibi olur

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir