25 Eylül 2005 07:09

Polanski Gişe İçin Emin Değil

Roman Polanski beklemede

Roman Polanski için Piyanist'ten sonra yeni bir proje için çalışmak daha kolaymış gibi görünsede, üzerindeki başarıya şartlanma tavrı ünlü yönetmeni baskı altında bırakıyor.Reuters'in haberine göre, yönetmenin son filmi olan Piyanist ile en iyi yönetmen Oscar'ını kazanması çok şeyi değiştirmiyor. Doğal olarak, dağıtımcı, prodüksiyon şirketi ve stüdyoya karşı istediklerini daha kolay yaptırma şansına sahip olan yönetmen, hala 60 milyon dolarlık bütçesi olan Oliver Twist'in gişe başarısından emin değil.Polanski, daha önce açıklamalarında da belirttiği gibi Dickens'in klasik romanından uyarlanan fimdeki trajediyi, kendi hayatındaki kötü deneyimlerle birleştirerek çekmişti. Polanski için kişisel sayılabilecek bir film olma özelliği taşıyan Oliver Twist'in dünya galasında yaptığı açıklamada film üretmek artık eskisi gibi kolay değil. Yıllar önce yönetmen için yılda iki film yapmak kolaymış, sonra bu tek filme düşmüş, şimdi ise kendisi için üç yılda bir film yapabilmek hiç fena değil. Yönetmen bunu film endüstrisinin karmaşık işleyişini ortaya koyması açısından önemli diye düşünüyor
Yorumlar
 • Sinema endüstrisi için ortaya koyduğu durum değerlendirmesi bence çok önemli bir gösterge, artık filmler sadece film olsun diye çekilmiyorlar, bu böyle yazıldığında çok umut verici görünüyor ama ne yazık ki ortaya çıkan tablo bu değil. Çünkü genelde yapılan işlerde film ve filmin niteliğinden çok filmin nasıl pazarlanacağının filmin kendisiniden daha fazla tasarlandığını düşünüyorum. Bazen keşke sinema bu kadar karmaşıklaşmasaydı ve polanski bir el kamerası ile çektiklerini sinemada yayınlayabilseydi diye düşünüyorum. Ayrıca, büyük bir meblağ yatırılan bir yapımın (artık bazen film demeye içim elvermiyor) geri dönüşümünden şüphelenmek de bunu itiraf etmek de büyük bir tavır. Hele de bunu düşüne düşüne bile bile istediğin filmi çekebildiysen... Tebrikler Polanski, umarım her zaman film çekebilirsin.

 • ..."...Polanski, daha önce açıklamalarında da belirttiği gibi Dickens'in klasik romanından uyarlanan fimdeki trajediyi, kendi hayatındaki kötü deneyimlerle birleştirerek çekmişti..."...İşte Polanski gibi bir yönetmenin en iyi yaptığı sinema izleyicilerini etkilediği izlettirdiği şeyde bu (örn: Piyanist); yani yukarıda alıntı yaptığım son cümledeki; filmlerini kendi hayatındanki kötü deneyimlerle birleştirerek çekme durumu. Ne diyim böyle filmlerini bekliyorum. Aman durmasın, engel çıkmasın önüne diyelim...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

  Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

 • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir