27 Ocak 2011 01:00

Polat Alemdar gibi Almanya'ya kafa tuttu

Kurtlar Vadisi Filistin'in Almanya'da yasaklanmasına filmin oyuncusu Necati Şaşmaz'dan Polat Alemdar tarzı yorum geldi.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Necati Şaşmaz, Kurtlar Vadisi Filistin filminin Almanya'da yasaklanması ile ilgili şunları söyled: "Allah'tan korkusu olmayandan korkumuz yoktur, Allah'tan korkusu olana da saygımız vardır. Hiçbir şekilde bu güç engellenemez, yani (film) izlenecektir. Almanya'da yasaklanması söz konusu. İnşallah (filmi) gireceğiz. Davamızı açtık, üst kurulları var onların. Üst kurul bakalım ne diyecek, ondan sonra sonuçlanacak. Kasti bir durum yok. Ama hiçbir şekilde bu güç engellenemez, yani izlenecektir. Çünkü sansüre karşı olan Avrupa'nın sansür yapması kendilerine yakışmaz."


KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN FİLMİNİN AYRINTILARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Bir gazetecinin, 'Hollywood filmlerine baktığımızda hiçbir şekilde hiçbir konuya yasaklama gelmezken, Türk filmlerine neden bu tür yasaklamalar geliyor' sorusunu Şaşmaz, "Sanırım içeriğinden kaynaklı bir şey. İçeriğinde biz ezilmiş halkın tarafında oluyoruz. Yani bugüne kadar kameranın bize gösterdiği taraf, taşların kameraya atıldığı taraftı. Şimdi en son teknolojik silahların atıldığı tarafı gösterdiğimiz için, yani bombanın düştüğü yeri gösterdiğimiz için sanırım bu tepkiyi aldık. Ama bu susturulamaz bir gerçek" diye yanıtladı.

Şaşmaz, 'Ezenleri ezdiğiniz için diyebilir miyiz' sorusuna ise, "Hayır onu demeyelim de; biz mazlumun yanında olduğumuz için ve zalimin zulmü bitinceye kadar mazlumun yanında olduğumuz için ve bunu da bildikleri için en fazla yapabilecekleri şey, en değerli yapabilecekleri şey, kendilerince bilinmeyi ve görsel sansürü sağlamak onlar için. Çünkü bu görsel, bize görünmeyeni gösterecek insanların bilinçlenmesine engel olacaklar. Her zaman bu yapılmıştır, yine yapılmaya çalışılıyor. Ama sansürle de olsa biz duruşumuza devam edeceğiz" cevabını verdi.

Filmin hedef kitlesi sorulan Şaşmaz, "Hedef insanların tüm (filmi) gireceğimiz ülkelerde, bütün bu ülkelerde sevilerek ve beğeni ile izlenmesi ve nihayetinde bilinçlenilmesi için" diye konuştu.

Necati Şaşmaz, 'İsrail'den korkmuyor musunuz' sorusu üzerine, "Biz daha önce de söyledik, tekrar söyleyelim. Allah'tan korkusu olmayandan korkumuz yoktur, Allah'tan korkusu olana da saygımız vardır" dedi.

Yorumlar
  • Süper zeka vrtv rtvt sana tek bir sorum var sen kimin tarafındasın? -eğer türklüğü bu kadar onemsiyorsan sen tarihi iyi oku özellikle de osmanlı tarihini bilmeden boş boş atıp tutuyorsun senin bugun savundugun israilliler daha gecen sene mavi marmarada 9 kardeşimizi öldürürken daha düne kadar dağlarda pkk yı besleyen ve aşkerlerimizi kaldıkları karakoldan kafalarına çuvalla çıkardıklarını ne çabuk unuttun yazıklar olsun ki sizin gibi insanlar bu ülkede barına biliyor.... Kurtlar Vadisi Ekiplerine canı ngünülden bu filmi yaptıkları için teşekkür ederim...

  • TARİHİ ASIL SİZ OKUYUN SİZ!... SEN ORDA KUDÜS VURULURKEN GAZZE YANARKEN NASIL YATAĞINDA RAHAT UYUYABİLİYORSUN... FİLİSTİN İSLAMIN KUTSAL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ ...

  • allah aşkına ezilmiş halkın tarafıyız vs dıyorlar.sanki turkıye çok ilerledıde ezilmiş halkları düşünuyor.madem o kadar filistın ,arap aşığısınız gıdın filistıne ! israillılere kafa tutunda sizin ciğerınızı söksunler.zamanında bizi satan filistınlıler şimdi kıymetlendı bıraz tarih okuyun.bu adamalr bır z

  • helal olsun sana necati şaşmaz:) polıtıkayı iyi oğrenmişssın.tam izleyıcı kıtlene uygun konuşuyorsun,allah korkusu,israil düşmanlığı vs.seyırcıye ıyı oynuyorsunn:))

  • ALLAHIN LANETİ İSRAİLİN ÜZERİNE OLSUN ayette buyuruo:İsrâiloğullarından kâfir olanlar, Dâvûd ve Meryem oğlu İsâ diliyle lânetlenmişlerdir Bunun sebebi söz dinlememeleri ve sınırı aşmalarıdır Onlar işledikleri kötülükten, birbirini vazgeçirmeye çalışmazlardı Andolsun yaptıkları ne kötüdür” (Maide, 5/78-79

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir