31 Ekim 2006 13:37

Portakal Kız

Sophie'nin Dünyası yazarının son kitabı beyazperdede...

Jostein Gaarder'ın bestseller kitabı Sophie'nin Dünyası bizde çılgınca bir ilgi görmüştü. İlginç bir kitap olmasına rağmen kitaba yüklenen ders kitabı anlamı ve medyanın yoğun baskısı gerçek okuyucuyu uzun süre uzak tutmuştu. Şüphesiz Norveç edebiyatının ünlü ismi Gaarder alanında gayet başarılı. Yazarın son kitabı Portakal Kız da yönetmen Eva Dahr'ın öncülüğünde sinemaya uyarlanıyor.Türkçe çevirisi de bulunan Portakal Kız yazarın Sophie'nin Dünyası'nın ardından en çok ilgi gören kitabı olarak kabul ediliyor. Kitap şimdiden 38 dile çevrildi!Kitapta Georg dört yaşında kaybettiği babasının izini sürdüğü Portakal Kız'ın hayatının yeni amacı olmasına izin veriyor ve böylece aşka ve ayrıntılara dair güzellikler keşfediyor.Kitap dilimize Pan Yayıncılık tarafından kazandırıldı.
Yorumlar
  • gerçekten çok mutlu oldum böyle bir haberi aldığım için.:))

  • sophie nin dünyası çok güzel bi kitaptı bnm okuduğum ilk felsefe kitabı portakal kızını da okumayı düşünüodum çabuk okuyalım ki filmle pekişsin:P

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir