5 Eylül 2012 00:00

Portakal'da elemeyi geçemeyen film, büyük ödülü aldı!

Altın Portakal’da ön elemeyi geçemeyen ‘Ateş’in Düştüğü Yer’ Montreal Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ödülünü kazandı.

36. Montreal Dünya Film Festivali’nde büyük ödülü (Grand Prix) ve FIBRESCI ödülünü İsmail Güneş'in Ateşin Düştüğü Yer adlı filmi aldı. Yeşim Ceren Bozoğlu, Hakan Karahan ve Elifcan Ongurlar’ın başrollerini paylaştığı “Ateşin Düştüğü Yer” Montreal’den iki büyük ödül getirdi. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ağır eleştirilere maruz kalan İsmail Güneş’in filmi Montreal’de büyük ödülün yanı sıra, “dünyanın her köşesinden Uluslararası film eleştirmenleri ve sinema yazarlarının toplandığı örgütün dağıttığı ödül” olan FIBRESCI’yi de aldı.

36 yıldır, festivalin amacı doğrultusunda farklı kültürlere ait yapımlar ön planda tutulup Hollywood yapımlarına pek yüz vermeyen Montreal Film Festivali’nde ödül alan Ateşin Düştüğü Yer’in başrol oyuncularından Yeşim Ceren Bozoğlu “Bizi Avrupa’ya cennetten kendi öyküsünü fısıldayarak geride kalanlara yardım etmemizi isteyen küçük Ayşe getirdi. İsmail Güneş okuduğu bir gazete haberi ile onu duydu ve biz de onun öyküsünü anlatmaya çalıştık “dedi ve devam etti “Umarım herkes bu filmi seyreder, onu duyar ve hepimizi görevimizi yapmış olmanın huzuru ile devam ederiz hayatımıza. Filmimizi izleyen festivaller hemen kabul ediyorlar, ateş bu kez sadece düştüğü yeri değil izleyen herkesin yüreğini yakıyor. Bu hikayenin gerçek olması onları çok şaşırtıyor. Umarım tüm dünya festivallerinde gösterilir ve töreler konusunda hep birlikte bir şeyler yapar Ayşe’nin ruhunu huzura kavuştururuz. “

Yorumlar
  • sinema kültürümüz neredeyse "0"..malatya da yaşamakla birlikte bütün kaliteli avrupa filmlerinden geri kalıyorum.ama kıytırık fetih1453 olunca sinemalar full cekiyor..daha fazla anlatmaya gerek yok.habere şaşırmadım.

  • nası yani bu şimdi :D kım neye gçre değerlendiriyor bu işleri :D kesin birileri nalamıyor bu işten

  • Bizim sanat anlayisimiz hicbir zaman olmadi olmayacakta cunku biz degerli olan olgularin neler oldgunu hic kavrayamadik ve kavrayamacagiz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir