25 Ağustos 2011 00:00

'Portakal'ın onur konuğu Ibragimbekov

'En iyi yabancı dilde film' dalında Oskar ödülünün sahibi olan Rustam Ibragimbekov, 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin onur konuğu olacak.

Nikita Mihalkov ile birlikte yönettiği “Güneş Yanığı” isimli filmle “En iyi yabancı dilde film” dalında Oskar ödülünün sahibi olan Rustam Ibragimbekov, 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin onur konuğu olacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Antalya Kültür Sanat Vakfınca (AKSAV) düzenlenen 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin hazırlıkları sürüyor.

Bu yıl 8-14 Ekimde arasında düzenlenecek festival kapsamında gerçekleştirilecek “Yaşam Boyu Onur Ödülleri” törenine, 1994'te Nikita Mihalkov ile birlikte yönettiği “Güneş Yanığı” adlı filmle “En iyi yabancı dilde film” dalında Oskar ödülüne layık görülen Rustam Ibragimbekov onur konuğu olarak katılacak. Törende, Ibragimbekov'a “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verilecek.

Ibragimbekov'un, Oskar'ın yanı sıra Venedik ve Cannes film festivallerinde ödülleri bulunuyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir