24 Şubat 2006 16:36

Potter'dan Bir Rekor Daha

Büyücüler sonunda ilk beşe girdi

Harry Potter ve Ateş Kadehi'nin Amerika dışındaki hasılatı 600 milyon doları geçince büyücüler uluslararası sularda yeni bir rekor kırmış oldu. Serinin dördüncü filmi, sinema tarihinde, uluslararası arenada (Kuzey Amerika hariç) en yüksek hasılatı elde eden beşinci film oldu.Ateş Kadehi'nin önünde ise 1.2 milyar dolarlık erişilmesi güç rekoru ile Titanik, 752 milyon dolarla Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, 657 milyon dolarla Harry Potter ve Felsefe Taşı ve yine aynı seriden 616 milyon dolarla Harry Potter ve Sırlar Odası var.Serinin üçüncü filmi Azkaban Tutsağı ise 545 milyon dolarla dokuzuncu sırada yer alıyor.Ateş Kadehi'nin dünya çapındaki box officelerdeki durumu da hiç kötü görünmüyor. Box Office Mojo'ya göre Kuzey Amerika'nın da dahil olduğu yarışta filmin hasılatı tam tamına 887.2 milyon dolar ve sekizinci sırada yer alıyor.
Yorumlar
  • Kitaptan dolayı bence de bu başarı.. Filmde güsel de Kitap kadar değil..

  • bence harry potter filmlerinin bu derece hasılat rekoru kırması bence harika ustelik kendinin asmış bir durumda starways yada yusuklerin efendisi elbette ii ama bence yinede en ii film harry potter we buda cok belli hasılat kımışş filme bakkk peeehh :=)

  • Lord of the rings serisini asla geçemeyeceğine göre kutlamak lazım artık film sektörünün gişesi yavaş yavaş düşüyor nedeni korsan ve internet, lakin bu yıllarda bu sorunlar yaşanmasaydı LOtR serisi 2 milyar barajını bana göre çoktan gecerdi...

  • çok iyi bir gelişme bence.

  • iyi de her filmi iyi gişe yaptı diye suçlamak hele hele böyle bir filme kapitalist damgası vurmak komik bence. (harry potter, kapitalist ha!. öh...)iyi gişe yapan her film kötü olacak dersek o zaman ohoo.. titanic, yüzüklerin efendisi, aslan kral, star wars, forrest gump, schindlerin listesi, er ryanı kurtarmak gibi hasılatın tepelerinde olan filmler de var, onların da kapitalist olduğu konusunda şüphelerim var... ama söylediğin gibi gerçekten kapitalist filmler de var tepelerde: mr. & mrs. smith, kurtuluş günü, armageddon, rambo serisi, charlienin melekleri, uçuş planı, jurassic park 3 gibi saçma sapan, gereksiz ve 'gerçek' anlamda sadece para toplamak adına yapılmış filmler.. bu konuda film suçlamak istiyorsan bu filmleri suçla. özellikle kurtuluş günü, pearl harbor, amageddon, rambo, xxx, uçuş planı filmleri ''amerika süper, dier ülkeler dandik, hollywood her yere hükmeder'' tarzında, içi bommboş, kalitesiz senaryoya sahip, içinde sadece aksiyon sahneleri olan, gerçekten kapitalist filmler.. şimdi bu filme bunları diyebilir misin, kapitalizm falan.. bi kere hiç olmazsa bu filmin temelinde bir öykü var, somut bişey var yani, kaliteli senaryo var, içi boş değil, romandan uyarlama. ha roman dandik, o da baştan kalitesiz zaten, sadece ekşın diyecek olursan; yav biz kitabı okurken görsel efekt mi görüyoruz, çarpışmalı sahneler mi izliyoruz, sonuçta okuyoruz, demek ki kitapta kaliteli bi öykü varmış, iyi bir öykü anlatıcılığı varmış ki geniş kitlelerce okunuyor. saydığım o diğer gişe filmlerinde öykü adına bir şey yok

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir