11 Ocak 2006 10:30

Prens Caspian'a Söz Hakkı

Disney'e 530 milyon, Narnia'ya devam

J.R.R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi üçlemesi beyazperdede hayat bulduğunda Disney de C.S. Lewis'in Narnia Günlükleri'ni sinemalara taşıyabileceğine inandı. 7 kitaplık serinin ilk filmi Aslan,Cadı ve Dolap'ın başarısı da ikinci kitap Prince Caspian'a beyazperde yolunda yeşil ışığı yaktı.Variety'nin bildirdiğine göre Narnia Günlükleri'nin vizyona girdiği günden beri dünya çapında 530 milyon dolar hasılat elde etmesi Disney ve Walden Media'yı yeninde masa başına oturttu.Prince Caspian'ın senaryo çalışmalarına başlanmış ve filmin yönetmeni üzerine de düşünülüyormuş. İlk filmin yönetmeni Andrew Adamson'ın devam filmi için kamera arkasına geçip geçmeyeceği henüz belli değil. Filmin çekimlerine yıl sonuna doğru başlanması planlanıyor, gelişmeleri aktaracağız…
Yorumlar
  • yüzüklerin efendisi üclemesi 3 milyar küsür hasılat yapti ama farka bak John Ronald Reuel Tolkien eserleri daha iyi bence

  • bence süper bir film..sabırsızlıkla bekliyorum:-)

  • daha kanlı demek istemiştim :)))

  • açıkçası bende heyecanla bekliyorum.ve inş.savaş sahneleri daha bir gerçekçi olur.1. filmde tek beğenmediğim sahneler savaş sahneleriydi.ama bu kitapta savaş sahneleri daha fazla ve daha çok.eh bekleyip görücez.

  • Adamson çok yetenekli bir yönetmen bunu gösteriyor zaten. Ama kendisinin alanı ayrı animasyona ağırlık vermiş birisi. Kitabı güzel şekilde uyarlamış az çok değişiklik olsa da hiç göz batmayacak cinsten değişiklikler bunlar. Ama savaş sahnelerinde gerçekçilikten uzak kalmış. Bu da haliyle filmin olmadığı halde çocuk filmi olarak görülmesine neden oluyor. halbuki kitapta gayet gerçekçi kanlı savaş sahnelerinden bahsedilir. Şayet Adamson bu kabuğundan sıyrılıp daha gerçekçi bir boyutta kitabı ele alırsa yönetmen koltuğunda devam etmesi daha doğru olur. Ama değişecekse de başka bir usta yönetmenin gelmesi de güzel olur. Mesela Ridley Scott gibi. Kingdom of Heaven da bir tarihi olayın bile çarpıtılmadan nasıl aktarılacağını gözler önüne serdi. Yani kısaca hikayeyi bozmayacak uyarlama yeteneği kuvvetli. ve gerçekçi bir şekilde olayları ele alacak bir yönetmenin film başında bulunması gerekiyor. şayet Adamson görev almayacaksa.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir