14 Temmuz 2006 12:04

Puffball Sever misiniz?

Usta sinemacı Roeg geri dönüyor!

Nicolas Roeg, Walkabout, Dont Look Now ve Dünyaya Düşen Adam gibi filmlerde ortaya koyduğu atmosferler ve kurgu denemeleri ile dünya sinemasında önemli bir yerin sahibi oldu. 68 yaşındaki yönetmen, yeni projelerle de yerini genişletecek gibi gözüküyor...2000 yılından beri kamera arkasına geçmeyen Roeg, Adina ve daha önce çıtlattığımız Puffball adında iki ayrı projeyle anılıyor. İkincisi The UK Film Council'in katkıları ile hayata geçti bile. Dan Weldon'ın romanından uyarlanan filmde, Kelly Reilly, Oscar Pearce ve Leona Igoe rol aldı. Kitap ve film, şehir dışında yaşamak isteyen yeni evli Londra'lı bir kadının, hamile olmasına rağmen kocasından uzakta yaşamayı tercih edişini anlatıyor. Kitapta doğaüstü temaların baskın olduğu söyleniyor...Adina ise aşk, seks ve ölüm üçgeninde gelişen felsefi bir korku filmi olacakmış.
Yorumlar
  • Don't Look Now gibi bir başyapıt ortaya koymasına rağmen hakkı en çok yenen yönetmenlerin başında gelen Roeg'in yeni projesinin merakla bekliyorum...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir