7 Şubat 2005 02:58

Raimi Tam Gaz

Karanlıkta hayalkırıklığı sürüyor

Sam Raimi ikide iki yaptı. Evil Dead gibi kült bir korkuyla sinema dünyasında hatırı sayılır bir koltuk edinmesine rağmen Örümcek-Adam'la daha çok anımsadığımız Sam Raimi'nin Rob Tapert'la ortaklığından doğan Ghost House Pictures'ın ikinci filmi Boogeyman Amerika'da 19.5 milyon dolarlık rekor bir açılışla vizyona girdi.Gişeden gelen rakam ilk olarak kulağa çok yüksek gelmesede, bu haftasonu Amerika'da Super Bowl'un yani Amerikan Futbol Ligi final maçının, yani Amerika'daki en büyük spor olayaının gerçekleşmesinden ötürü Pazar günü hayatın durduğunu düşünürsek, Raimi'nin doğru yolda olduğundan bir kez daha emin olabiliriz. Ghost House, yapımcılığını yaptığı ilk film olan Garez'le de büyük başarı yakalamış ve açılış haftasında film 39.1 milyon dolar hasılat elde etmişti.Geçen hafta vizyona giren ve Box office'te liste başı Hide and Seek ise, sır gibi saklanan son sahnesine rağmen umduğunu bulamadı ve %59.5'lik seyirci kaybıyla bu haftasonu sadece 8.9 milyon dolar kazanarak toplam gelirini 35.7 milyon dolara yükseltti. Ve oyun uyarlamalarının üstadı kabul ettiğimiz Uwe Boll, bu haftasonunun en üzelen ismi oldu. Heyecanla beklenen Alone in the Dark, ikinci haftasında olağanüstü bir düşüş yaşadı ve %72.5'lik seyirci kaybıyla sadece 780.000 dolar kazandı ve toplam gelirini 4.6 milyon dolara çıkardı.
Yorumlar
  • Beklentileri karşılayamamış bir film halbuki ismi bile çok iddaalı.

  • aslına bakılırsa birazda bu dönemde çekilen korku filmlerinde çok büyük etki yapan şey isimler..yani örneğ.in bu filmde belkide sam raimi'nin ismi geçmese belkide geleceği meçhul...bu arada hide and seek'in fragmanında pekte göze çarpan diğer gerilim korku filmlerinden ayrılan bir özellik yoktu zaten...belki konusu biraz ilginç gelmiş olabilir...tabii ki bu filmde de robert de niro faktörü var ama o da gerçektende bu tür filmlerde oynayarak bana kalırsa kendisini harap ediyor..daha çok seçici olması lazım...uwe boll zaten house of the dead filmiyle korku filminden pekte çakmadığını yada daha doğrusu oyundan korku filmine çekilme konusunda beceriksiz olduğunnu gösterdi..ama gittiler filmi yine aynı kişiye verdiler..hayırlısı olsun...??

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir