13 Mayıs 2003 23:41

Randevu Unutulmuş Değil

Morgan Freeman, Düş Kapanı filminin tanıtımı sırasında, sesi soluğu kesilen projeleri Rama İle Randevu'nun son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Projenin hayata geçmesini her şeyden çok istediğini belirten Freeman, senaryo yolu gözlediklerini, metnin son halinin ellerine ulaşması durumunda tam hız çalışmalara başlayacaklarını belirtiyor.David Fincher'ın yönetmesinin beklendiği Freeman'lı bilim kurgu projesi Rama, uzun bir süredir gündemde olmasına rağmen, senaryonun son halini bulmakta güçlükler yaşaması nedeniyle bir görünüp bir kayboluyordu.Arthur C. Clarke'ın klasik romanından uyarlanacak olan filmin, aniden güneş sisteminde beliren silindir şeklinde gizemli bir nesneyi ziyaret eden astronotları anlatması bekleniyor.Freeman, senaryoda yaşanan güçlüğün, kitabın teknik bölümleri ile ticari sinemanın beklentileri arasında bir denge arayışından kaynaklandığını belirtiyor. Dileriz makul bir denge tutturulur da, kitabın hakkını veren bir biim kurgu filmi ortaya çıkar.
Yorumlar
  • clarke ın malzemeleriyle fincher, freeman ile bu işi bitirir gibi gözüküyor!!!

  • arthur c.clarke gerçek bir efsane. onun filme uyarlanan her kitabı çok büüyk işler yaptı (2001 bir uzay macerası) geleceği önceden kestirebilen ender değerlerden olan rthur c. clark'ın bu romanını çok büük bir heyecanla okumuştum. gerçek anlamda filme yansıtılırsa büyük olay olur

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir