13 Mayıs 2003 23:41

R.E.M. Solistinden Kült Film

1997 yapımı Japon atmosferik gerilim filmi Kyua'nın (Cure/Şifa) yeniden yapım haklarını elde etmek için, United Artists ile birlikte, dünyaca ünlü R.E.M. grubunun solisti Micheal Stipe da harekete geçti.Film, tuhaf bir şekilde işlenen seri cinayetlerin katilini yakalamaya çalışan polisin, şaşırtıcı bir gerçekle karşılaşmasını anlatıyor. Kiyoshi Kurosawa tarafından çekilen orijinal film, 1999 Toronto Film Festivali'nde gösterildikten sonra dikkatleri üzerine çekmişti.Filmin yeniden yapımı için United Artists'e destek çıkan Micheal Stipes'ın sahibi olduğu film şirketi Single Cell, daha önce, John Malkovich Olmak'ın gerçekleştirilmesine de önayak olmuştu.Öyle görülüyor ki, batılı prodüktörler, bir başka Japon filmi olan Ringu'nun Amerikan versiyonu The Ring'in gişe başarısının ardından, gözlerini Uzak Doğu sinemasına çevirmiş durumdalar.Bu fırtına, Kült film Kyua'nın da kanatlarının yönünü batıya çevirecekmiş gibi gözüküyor.
Yorumlar
  • Ring'in orjinal versiyonu zaten başlı başına en başarılı gerilim_korku filmlerinden biriydi bir de Michael Stipe bu işin prodüktörlüğüne el atmış mulholland dr. da oynayan naomi watts da oynuyo henüz amerikan versiyonunu göremedim ama başarılı bir remake olacağına eminim=)

  • daha önce Velvet Goldmine ile Being John Malkovich'in de yapımcılığını yapmış olan Michael Stipe'ın sinemadaki her girişimine umutla bakıyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir