28 Aralık 2015 14:43

'Resident Evil' serisinin son filmi için 'lanetli' iddiaları

Bu filmin setinde öyle şeyler oluyor ki...

2002 yılında başlayan dünyaca ünlü Resident Evil (Ölümcül Deney) filmlerinin başrolünde eski manken Milla Jovovich “Alice” karakterini canlandırmıştı. Şu anda toplamda beş adet devam filmi bulunan serinin birçok konsol oyunu da bulunmakta.


Film bir bilim kurgu türü olmasıyla birlikte herkesin favori başlıklarını bir çatı altında barındırıyor. Lateks kostümler, virüsler, zombiler, silahlar, güzel savaşçı kadınlar ve daha bir çok şey. 2017’ de serinin son halkası olması beklenen “Resident Evil: Final Chapter”ın vizyona girmesi bekleniyor. Aşağı yukarı herkes bu filmlerden en az birini izlemiştir diye düşünerek asıl konuya gelmek istiyorum.


Kulağımıza film setinden tuhaf dedikodular geliyor. Görünüşe göre sette talihsizlikler birbirini kovalıyormuş. Talihsizlik derken gerçekten çok ciddi kazalar oluyormuş. Örneğin sadece birkaç ay önce sette dublör kadınlardan biri çekim esnasında yaşanan bir kaza sonucu komaya girmiş.

Olivia Jackson isimli dublör bir motosiklet sahnesi çekimi esnasında çekimi yapan kameranın elektronik kolunun sürücünün yolundan çekilmesi gereken zamanda mekanik bir arıza sonucu görevini yerine getirememesi yüzünden, Jackson yüksek bir süratte motoruyla kola çarparak çok ciddi bir kaza geçirmiş.

Kaza sonucu komaya giren dublör komadan çıkmayı başarsa da bir kolunu kaybedip, yüzünde kalıcı yaralarla bu faciadan kurtulmayı başarıyor. Bir dublör olarak işlerinin oldukça riskli ve tehlikeli olduğunu biliyoruz. Ancak hikaye bu kazayla da bitmiyor.

Filmin Güney Afrikada’ki çekimlerinde dublörlükle hiç alakası olmayan bir set çalışanı, çekim için hazırlanan platform üzerindeki bir askeri cipin yanında durduğu sırada, sonradan anlaşıldığına göre düzgün bir şekilde güvene alınmamış olan cipin kayması sonucu aracın altında kalıyor. Hastaneye yetiştirilmeye çalışılsa da Ricardo Cornelius isimli ekip üyesi kurtarılamayarak hayatını kaybediyor.

Bütün bu trajediler bir yana bizi belki de en çok şaşırtan şey bu olayların olmasının üzerinden neredeyse bir aydan fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen ne stüdyo, ne yönetmen Paul W.S. Anderson, ya da prodüksiyondan herhangi bir yetkilinin yaşananlara dair hiçbir açıklama yapmamış olmaları. En azından hayatını kaybetmiş ekip üyelerinin ailelerine taziyelerini sunmalarını bekleyen bizlerin aklına iş anlamında bakmak gerekirse belki de bu trajedileri çok büyütmek istemiyor olabilecekleri geliyor, ama hiçbir açıklama yapmamak, basit bir baş sağlığı bile dilememek belki de kimsenin umursamadığı imajı vermiyor desek yalan olur.

Son haberlere göre de film prodüksiyonu tamamlanmış. Film camiasında konuşulan lanetli film lakabı için çok fazla endişelenmemize de gerek kalmadı, malum filmin adı “Resident Evil: Final Chapter”, yani serinin son halkası.

Bizler üzerimize düşeni yapıp sadece bir yıldır evli olduğu Ricardo Cornelius’un eşi Shafiefa’ya baş sağlığı diliyor ve Olivia Jackson’a ise geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ve tabii ki bir film çekmenin ne kadar zor olduğunu, film ekibinin günlerce, belki aylarca büyük fedakarlıklarla çalıştıklarını bildiğimiz için tüm set ekibinin, sağlıklı ve güvenli setlerde çalışabilmelerini diliyoruz.

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir