14 Ocak 2016 10:54

Revenant’ta neden en iğrenç bölüm yoktu?

Leonardo DiCaprio anlatıyor...

Yönetmen Alejandro Gonzales Inarritu, efsanevi öncü keşif adamı Hugh Glass rolünde Leonardo DiCaprio’ya oldukça zor anlar yaşattı. Gerçek hayatta bir ayı tarafından hunharca saldırıya uğradıktan sonra, ağır yaralarıyla doğada, hayatta kalma çabası, filmde adeta bize yaşatıldı diyebiliriz.

Leo filimde o yaraları iyileştirmek için, izlemeye bile dayanamadığımız şeyler yaptı kendine. Ama en kötüsünü biz görememişiz bile. Gerçek efsaneye göre Hugh Glass, sırtındaki açılmış büyük kesiklerin ve deri parçalarının mikrop kapmaması için bir çözüm bulmazsa, kendisini çok acılı bir ölümün beklediğini biliyormuş. Doğa konusundaki ileri derecedeki bilgisi sayesinde bir çözüm bulmayı başarıyor. Kurtçuklar! Glass, larva dolu çürümekte olan bir ağacı bulur ve çürümekte olan sırtını kurtçuklara doğru yaslayarak, onların ölü deriyi yemelerini sağlar.

Leonardo DiCaprio’ya neden bu sahnenin filmde yer almadığı sorulduğunda; “Bu filmi elimizden geldiğince otantik şekliyle yapmak istedik ve kış ayında kurt yoktu. Bütün film, karlı bir ortamda geçiyor. Sinekler olmasına rağmen, kurt yoktu” diyerek durumu açıklamış oldu.

Aynı zamanda böyle büyük projelerde, gerçek hikaye bile olsa, bazı detayların atlanabilmesi olası. Ancak tarihsel olarak yine de insanın içi el vermiyor. Leonardo yine açıklıyor; “Her ne kadar tarihi açıdan doğruyu yansıtmak istemiş olsak da, o zamanlar gazeteciler yoktu. Çoğunlukla Yerlilerin hikayelerine güvenmek durumundaydık. Hugh Glass’in hikayesi bir kamp ateşi masalı gibi, dilden dile geçerek günümüze gelmiş. Bizde bu doğrultuda elimizden geleni yaptığımıza inanıyoruz” .

Hikayenin bu bölümü filmde yer almamış olsa da, vizyona giren “The Revenant” filminde, bir insanın hayatta kalabilmek için neler yapabileceğini görünce inanamayacaksınız. Görsel ve anlatım yönüyle herkesi büyüleyen film şimdiden Altın Küre’yi topladı. Bu da, bu seneki Oscar için, sanıyoruz ki hafiften bir ipucu veriyor olabilir.
ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir