13 Mayıs 2003 23:41

Ringu'dan Sonra Yaratıcısı da Amerika'da...

Hollywood versiyonu Ring'in başarısından sonra, efsanevi kimliği halka halka yayılmaya başlayan orijinal Ringu'nun yönetmeni Hideo Nakata, ilk ingilizce filmini hayata geçirmek üzere Amerika'ya gidiyor. Nakata, Doug Richardson'un gerilim romanı True Believers'ı beyazperdeye aktarmayı düşünüyor. Kısaca sansasyonel filminden sonra, yaratıcısı da Hollywood'da...Halka'nın (Ring) başarısı tüm dünyanın gözünü, orijinal seriye, yani Ringu'lara çevirmişti. İzleyenleri, hayatlarının son 7 gününü yaşamaya davet eden ömür törpüsü, gizemli bir video kaset etrafında gelişen film, sinema tarihinin en korkunç son 5 dakika'larından birini sunarak da, sinemaseverlerin ömründen yiyordu. 28 Şubat'ta Amerikan versiyonunu sinemalarda izleyeceğimiz filmin orijinali de, dileriz gelecek festivallerden birinin programında yer alır.Japon yönetmenin ilk Amerikan filmi ise hamile bir kadını konu edinecek. Yıllarca bir çocuk sahibi olmanın özlemini çeken Gwen Sullivan, bir kliniğin tıbbi yardımlarıyla hamile kalmayı başarır. Fakat karnındaki çocuğun babası, zannettiği gibi kocası değildir. Bebeğin doğumunu dört gözle bekleyenler arasında, gizli bir örgütün şeytani lideri de bulunmaktadır.En azından kimse Nakata'nın uzak diyarlara gittikten sonra değiştiğini söyleyemeyecek galiba, öyle değil mi?
Yorumlar
  • Ben orijinal seriyi seyrettim, Ringu, Ring 2 ve Ring 0 Birth... Bence çok başarılı bir seri, neredeyse hiç bir efekt kullanmadan insanın içini ürperten ve insanı gerçekten geren bir film. Yani bir kzın saçı veya bir kuyu insanı bu kadar çok gerebilir mi yaa? :)

  • Orjinal seride 1. ve 2. filmler çok başarılı.

  • Ring Çok başarılı fakat orjinali öylemi bilemiyecem orjinalini izlemeden kimse bişey söyleyemez

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir