2 Aralık 2005 14:10

Riskli İşler

Spielberg neler planlıyor?

Steven Spielberg yeni filmi Münih'le ilgili basına konuşmama kararı aldı. The Hollywood Reporter'ın bildirdiğine göre usta yönetmen filminin reklamının da yapılmasını istemiyor.Dreamworks yaptığı açıklamada Spielberg isminin zaten reklama ihtiyacı olmadığını vurguladı. ''Steven Spielberg'ün bir yönetmen olarak sadece ismi bile yeterlidir'' diyen stüdyo yetkililerinden Terry Press, ''Münih'in reklama ihtiyacı yok çünkü zaten herkesin bildiği bir hikaye. Perdede de tarihte ne olmuşsa onu izleyeceksiniz. Bazen sessizlik herkesin konuşabileceğinden daha yükse konuşur'' dedi.Filmin yapımcılarından Marvin Levy ise bu durumu ''Münih herkesin hakkında az çok bilgi sahibi olduğu bir hikaye. Herkes sinemaya konuyla ilgili kendi bilgileri ve hisseleriyle gelecek. Steven seyircilerin filmi seyretmeden yönlendirilmesini istemiyor'' diye özetledi.Spielberg'ün Münih'le ilgili kararı Hollywood kulislerinde dedikodulara yol açarken bazılarına göre ünlü yönetmen Dünyalar Savaşı'nda yaşananlar yüzünden böyle bir karar aldı. Dünyalar Savaşı'nın tanıtım çalışmalarına Tom Cruise-Katie Holmes beraberliği damgasını vurmuş hatta bu reklamın filmi kötü etkilediği bile iddia edilmişti.Münih, 23 Aralık'ta Amerika'da vizyona giriyor. Hemen peşindense Terence Malick'in Yeni Dünya'sı beyazperdedeki yerini alacak ve Malick'in de Spielberg'le aynı taktiği uygulayıp filmin reklamını yapmaması bekleniyor. Usta yönetmenlerin yeni yaklaşımının nasıl sonuçlanacağını beraber göreceğiz.
Yorumlar
  • Bakış açısına göre spilbergin kabul edilebilir bir durum.

  • Hem yönetmen Spielberg, hem de Spielberg'den GERÇEKÇİ bir yaklaşım. Tutmamasi mumkun degil. Spielberg Hollywood'un markalar şampiyonudur.

  • Bence her ne olursa olsun bir filmin reklamı gerektiği kadar yapılmalıdır, spielberg sanırım artık doyuma ulaştı dolayısıyla benim reklama ihtiyacım yok diyor. Belki onun olmayabilir ama filmin ve filmdeki oyuncuların reklama oldukça ihtiyacları vardır, kötü bir film denilince aklımıza hep oyuncusu gelir hiç bu nasıl yönetmen demeyiz.Herneyse The New World ve Munich bu yıl merakla beklediğim filmler arasında...

  • Spielberg, "Munich" filminden önce söz verdiği gibi "Indiana Jones IV" ün yapımına başlasaydı daha iyi ederdi. "Dünyalar Savaşı" filmini bitirince Indiana 4'e başlayacağı söyleniyordu. O kadar bekledik durduk, film bitti vizyona girdi, ee sonra sevgili Spielberg'mizin başka bir filmine "Munich" başladığını dehşetle gördük. Artık Indiana 4 ten ümidimizi kesmek zorundamı kalıcaz nedir en çok buna üzülüyorum yaw...

  • Her ne kadar riskli bir yaklaşım olsa da filmin ciddi ve ağırbaşlı,hatta bağımsız havasına yakışan tavır da bu olmalı bence,diğer türlü film pek çok kişiye itici gelebilirdi pekala,Spielberg'in ismi bence de oldukça yeterli,hatta fragman bile vermesinler ki film başlı başına bir sürpriz olsun.Yeni Dünya'yı ise yaklaşık bir yıldır bekliyorum,ve Colin Farell'ın İskender'deki talihsizliğinin(ki o film Gladyatörden sonraki en iyi tarihi epikti,ama anlaşılamadı)tekrarlanmayacağını umuyorum,baba yönetmenlerin bu tavrını sonuna kadar destekliyorum.Saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir