25 Eylül 2009 10:12

Rıza'nın Yeni Ödülü!

Tayfun Pirselimoğlu'nun filmi 29. Montpellier Film Festivali'nde Eleştirmenler Ödülü'nü kazandı...

Yönetmenliğini Tayfun Pirselimoğlu'nun yaptığı Rıza adlı film Fransa'da gerçekleştirilen 29. Montpellier Film Festivali'nde Eleştirmenler Ödülü'nü kazandı. 26 Ekim-04 Kasım tarihleri arasında yapılan festivalde yarışan tek uzun metraj Türk filmi olan Rıza'da Rıza Akın ve Nurcan Eren rol alıyor.Bir kamyon şöförünün işlediği bir suçtan dolayı içine düştüğü vicdani sıkıntıyı anlatan filmin dünya prömiyeri Berlin Film Festivali'nde yapılmıştı. Edinburg, Buenos Aires, Pusan, Valencia gibi bir çok festivalde yer alan filmin Aralık ayında vizyona girmesi bekleniyor.
Yorumlar
  • Edinburg, Buenos Aires, Pusan, Valencia gibi önemli festivallere konu olması bile yeter bence,kesinlikle iyi filimdir,hoşuma gidecek kanısındayım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir