17 Temmuz 2006 11:28

Rock'n Sinema

SineMasallar ülkesinde karnaval!

Yaz ayları, festival ve karnavalların mevsimi. Fakat izleyicileri karanlık salonlara çeken festivallerin yerini, dünyaca ünlü müzik gruplarını havadar mekanlara çeken festivaller alıyor. Yaş yetmiş, iş bitmemiş dedirten Elvis Presley sinema salonlarında şanslı bir avuç izleyici ile buluşmasını sürdürürken, Paul Weller gibi isimler de konser alanlarını dolduruyor.Beyazperde.com da, müzikal zamanlara sinemasal bir selam yollamak adına yeni bir yazı dosyası hazırladı. Ayşegül Kesirli, sinemanın müzik dünyası ile olan kesişme yerlerine dair notlarını, Rock'n Sinema dosyasında topladı.Yeni Sinemasal dosyasını okumak için hemen tıklayın!"Blake adlı bir grunge yıldızının şuursuzca geçen birkaç gününü dillendiren Gus Van Sant yönetmenliğindeki Last Days bu üstü kapalı anlatımı benimseyen en bariz örneklerden biri olsa gerek. Karakterin 90'lı yılların grunge idolü Kurt Cobain'e olan benzerliği, Todd Haynes'in Velvet Goldmine'daki David Bowie ve Iggy Pop göndermelerini hatırlatacak cinsten."
Yorumlar
  • Elvis için 'sinema salonlarında şanslı bir avuç izleyici ile buluşmasını sürdürürken' ifadesini kullanırken kendisinin 1 milyarı aşmış plak satışlarının da bilimesinde fayda var.Ayrıca kendisinin bir yardım kuruluşu amacına düzenlediği Hawaii konseri de uydu üzerinden aynı anda 1.5 milyar kişi tarafından seyredilmiştir.Böyle bir sanatçı için kullandığımız ifadeleri seçerken dikkatli olmamızda yarar var diye düşünüyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir