28 Ağustos 2006 11:46

Roma'da Güzel Bir Fotoğrafçı

Diane Arbus, dünya prömiyerini Roma'da yapıyor.

Size daha önce bahsettiğimiz Fur (An Imaginary Portrait of Diane Arbus), dünya prömiyerini Roma Film Festivali'nde yapacak. Festivalin açılış filmi olarak seçilen yapım, başrol oyuncusu Nicole Kidman'ın katılımı ile gösterilecek. Patricia Bosworth'un biyografik kitabından uyarlanan film, ünlü Amerikalı kadın fotoğrafçı Diane Arbus üzerine kurulu. 60'lı yıllarda fotoğrafları ile dikkat çeken sanatçı, 1971 yılında intihar etmişti. İntiharını fotoğrafladığı söylenmesine rağmen, böyle bir fotoğraf ortaya çıkmadı. Filmde yer alacak intihar bölümünde, fotoğraflama eylemine yer verilebileceği söyleniyor.Arbus, Venedik Bienali'nde sergilenen ilk Amerikalı fotoğrafçı ünvanına sahip.
Yorumlar
  • Öyküyü seçenleri tebrik ediyorum.Dünyayı gözlemleyen "fotoğrafçı"lar üzerine sonunda iyi bir film yapıldı.Daha ne hikayeler var.

  • Filmi bende gecen seneden beri yakından takip ediyorum. Film güzel tepkiler aldı kidmanda öyle ama oscara aday olabilecek kadar iyi olmadığı söyleniyor. 10 kasımda limitli olarak amerikada gösterime girmesi planlanıyor anlaşılan biz bu filmi daha cok bekleriz...

  • Evet ilk kez Ahmet Ümit'in Beyoğlu Rapsodisi adlı kitabında görmüştüm bu ismi. Filminin çekildiğini öğrenmekte enteresan oldu :) Nicole Kidman'in yine harika bir iş çıkaracağına eminim.

  • Ewt bu kadın değinilmeyen değişik konular üzerinde çalışıp (ucubeler,hayat kadınları,albinolar) fotoğraflar çekmiş we yaptığı bu çalışmalar üzerine de etkilenip intahar etmiş.Değişik bir konu we de seçimin Kidman yönünden olması oldukça basarılı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir