13 Mayıs 2003 23:41

Romero ve Argento'dan Zombi Atağı

George Romero, özellikle ilki büyük beğeni toplamış olan zombi üçlemesine bir bölüm daha eklemenin hazırlıkları içinde. Adı henüz netleşmemiş olan film, şimdilik Dead Reckoning olarak anılıyor. Romero, bu yapımı arkadaşı Dario Argento ile birlikte yönetmek niyetinde ve projenin şu an geldiği aşamayla ilgili olarak şunları söylüyor:."Senaryonun son rötuşlarını tam da 11 Eylül öncesinde yapmıştım. Okuttuğum az sayıda kişi ise, tam anlamıyla kafayı sıyırdılar diyebilirim. Ekstrem birşey oldu ve bu tür filmlere artık Amerika'da kimse para yatırmıyor. Fakat, vizyona değilse de, ev sinemasına dönük olarak gerçekleştirilebileceğini umuyorum. Yaşayan Ölülerin Gecesi (Night of the Living Dead, 1968), Vietnam'dan bahseden bir filmdi. Zombie (Zombie: Dawn of the Dead, 1978) ise komünizme karşı bir manifestoydu. Ölülerin Günü (Day of the Dead, 1985,) Reagan dönemi çılgınlığını eleştiriyordu. Böyle olunca, ikiz kulelere yapılan saldırı sonrası gelişen olayları ve değişen mentaliteyi yeni filmde nasıl ihmal ederim?". Anlaşılan o ki, gündeme biyolojik savaşın ve paranoyanın hakim olduğu şu günlerde, Romero ve Argento'dan zombi teröristlere dair dehşetengiz bir korku filmi bekleyebiliriz...
Yorumlar
    Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Son Haberler

    • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

      Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

    • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

      Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

    • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

      2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

    • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

      Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

    İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

    Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir