14 Kasım 2013 01:00

Ruhlar Bölgesi'nin perde arkası Mynet Sinema'da

Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2 (Insidious: Chapter 2) filminin yapımcısı Jason Blum, filmin yapım sürecini anlattı.

Ülkemizde 29 Kasım’da vizyona girecek Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2 (Insidious: Chapter 2) filminin yapımcısı Jason Blum, filmin yapım sürecini anlattı.

Geçtiğimiz beş yıl boyunca şirketi Blumhouse Productions ile aralarında “Paranormal Activity,” “Lanet” ve “Arınma Gecesi” gibi yapımların da bulunduğu sekiz hit korku filmine imza atan Blum, bu filmler için toplamda 27 milyon dolar harcadı. Buna karşın filmler dünya genelinde toplam 1.1 milyar dolar gişe yaptı.

Yalnızca Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2 filminin maliyeti 5 milyon dolarken, film geçtiğimiz ay 116.5 milyon dolarlık bir hasılat elde etti.

İlk kez Mynet Sinema'da izleyebileceğiniz röportajında düşük bütçeli korku filmlerinin gişede büyük başarılar kazanmasına değinen Blum, Paranormal Activity'den sonra çektikleri ilk filmin Ruhlar Bölgesi olduğunu hatırlattı. Blum, "Ruhlar Bölgesi filminde, Paranormal Activity modelinin benzerini yapmaya çalıştık" dedi.


Bu modelin düşük bütçeli bir korku filminin geniş kitlelere ulaşması üzerine kurulu olduğunu ifade eden Blum, "Aslında Paranormal Activity'den sonra seri olarak çektiğimiz ilk film Ruhlar Bölgesi oldu. Bu da modelimizin işe yaradığını gösteren iyi bir başarı hikayesi" şeklinde konuştu.

Blum, Ruhlar Bölgesi: Bölüm 2'nin ilk filmden daha fazla başarı yakaladığını belirterek, inandığı insanlara şans verip onların işlerini yapmalarına izin verdiği takdirde, sonuçların oldukça iyi olacağını söyledi.

Şirketini, "yönetmen merkezli bir şirket" olarak tanımlayan Blum, "Sundance Film Festivali için film yapmak ya da sanat filmi yapmak yerine ticari filmler yapıyoruz" diye konuştu. Ünlü yapımcı ayrıca, şirketinin birlikte çalıştığı yönetmenlerin projeler üzerinde çok fazla kontrolü olduğunu ifade etti.

Genellikle korku filmleri çektiklerini vurgulayan Blum, "Hollywood'da bu işi yapan çok fazla insan yok. Bu yüzden neredeyse bu işle uğraşan herkes bu kapıdan geçmiştir. Genellikle birkaç kez geçmiştir ama en azından bir kez" diye belirtti.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir