19 Ekim 2010 00:00

Rum Festivali'nde bir Türk filmi

Rum FestivaliBaşka Dilde Aşk”, bir ilke imza attı ve Kıbrıs Rum kesimi tarafından düzenlenen Uluslararası Film Festivali’nin yarışma bölümüne seçildi.

“Pek çok uluslararası festivalde ödül kazanan “Başka Dilde Aşk”, Kıbrıs Rum kesimince düzenlenen Uluslararası Film Festivali’nde de ödüle aday gösterildi. İlksen Başarır’ın yönettiği, Mert Fırat ve Saadet Işıl Aksoy’un başrol oynadığı film, bugün Larnaka’da düzenlenecek törende “En İyi Aktör”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” dallarında yarışacak. Filmin dünya temsilciliğini üstlenen İzzet Pinto, “Başka Dilde Aşk”ın Türk sinema tarihinde bir ilke imza attığını söyledi. Kıbrıs Uluslararası Film Festivali’nde ilk defa bir Türk filminin yarışmaya seçildiğini ifade eden Pinto, “Yarışmaya başvuran yüzlerce film arasından bizim filmimiz üç dalda ilk dörde girmeyi başardı. Kıbrıs Rum kesiminden ödülle döneceğimize inanıyorum. Hem aday gösterilmemiz hem de bu yarışmanın güçlü adaylarından biri olmamız bir dönüm noktası. Bu, sanatla siyasetin nihayet ayrıldığının da bir göstergesidir” dedi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir