7 Nisan 2014 00:00

Russell Crowe'a bir yasak daha

Nuh: Büyük Tufan filmi Malezya'da da yasaklandı.

Dünyaca ünlü oyuncu Russell Crowe'un başrolünde oynadığı, Türkiye'de bu hafta vizyona giren Nuh: Büyük Tufan filmi Malezya'da yasaklandı.


Sebep ise Nuh Peygamberin yüzünün gösterilmesi...

Malezya Film Sansür Kurulu Başkanı Abdül Halim Abdül Hamid, kararın iki hafta önce alındığını söyleyerek, "Bir peygamberin yüzünün gösterilmesi İslam'da yasaktır. Eğer film Malezya'da gösterilseydi çok fazla tepkiye yol açabilirdi" dedi.

Film, daha önce Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri'nde de yasaklanmıştı. Mısır'daki El Ezher Üniversitesi de filmin yasaklanması yönünde fetva vermişti.


NUH: BÜYÜK TUFAN SEANSLAR


NUH: BÜYÜK TUFAN HEDİYELERİ SİZİ BEKLİYOR


Yorumlar
  • Şükür ve hamd olsun ki Kur'an ı Kerim ilmimiz ve yüce Allah (C.C.) a olan imanımız sağlamdır. Biz Hz.Nuh'u da böyle bildik ve iman ettik. Filme gelince, İslam öğretilerimizle çelişiyor ve örtüşmüyor. Filmi bir sinema yapıtı olarak, sadece fikir edinmek için seyrettik ama imanımız ve şimdiye kadar Kur an dan öğrendiklerimiz sarsılmaz evvelAllah! Ben ceza ve yasaklara karşıyım. Bırakın oynasın, izlensin ki Kur an ın, bu sapkın düşünceler karşısında yüceliği herkesce anlaşılsın. Günahı bu filmi yapanlara aittir, hesaplarını da Allah görecektir zaten! KULİLLAH SÜMME ZERHUM! ALLAH DE ÖTESİNİ ALLAH A BIRAK!

  • şarap çokta sorun değil... Dinimizde de içki sonradan yasaklanmıştı... İslamiyetin ilk yıllarında içki yasak değildi... Fakat Peygamberlerin yüzünün gösterilmemesi gerekir... Daha önce 10 emir filminde de Hz.Musa'nın yüzü gösterildi... Ramazan ayında yayınlanan dizilerde Hz. Yususf ve Hz Yakup' un yüzü gösterildi... Bir filmde daha Hz.Süleyman' ın yüzü gösterildi... O zaman bu kadar yaygara yapılmadı... Şimdi filmde oynayan Hırıstiyan diyemi bu yaygara? Bırakın bu işleri filmde oynayan filmi yapana göre değil, doğruya olması gerekene göre hareket edilmeli... Bu hareketler gerçekten rahatsızlıktan olsaydı yukarıda bahsettiğim yapımlara da tepki koyulurdu...

  • Sadece Yüzünü gösterseler iyi, birde TUFAN bittiğinde karaya çıkıyorlar, h.z Nuh hemen bir üzüm bağı bulup kendine şarap yapıp içiyor :)

  • Altı Üstü bi film yani, çok saçma bi yasak.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir