21 Ekim 2014 00:00

Russell’dan ‘Hayde’ Cem!

Russell Crowe, yeni filminde Cem Yılmaz'dan türkü söylemesini istedi

Russell Crowe’un yeni filmde Jemal karakterini oynayan Cem Yılmaz’a türkü söylettiği ve bu sahneyi de yine Yılmaz’ın rol aldığı ‘Av Mevsimi’ filminde ‘Hayde’ türküsünü söylediği sahneden esinlendiği ortaya çıktı.


Başrollerini Russell Crowe, Olga Kurylenko ve Jai Courtney’in paylaştığı; Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ın da rol aldığı ‘The Water Diviner’ adlı filmin yönetmenliğini de yapan Crowe’un, ‘Av Mevsimi’ filmindeki bir sahneden esinlendiği ortaya çıktı.


Crowe’un Türkiye’ye ilk geldiği dönemde Türk oyuncular Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ı daha yakından tanımak için, oyuncuların rol aldığı filmleri izlemişti. Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz’ı aynı yapımda buluşturan ‘Av Mevsimi’ filmini izleyen Crowe, filmdeki ‘Hayde’ türküsünden esinlenerek, benzer bir sahneyi ‘The Water Diviner’ filmine koydu.Filmin Türkiye çekimleri öncesi Yılmaz Erdoğan’ın evinde toplantılar yapan Crowe ve ekibi, Cem Yılmaz’ın ‘Hayde’ türküsünü söylediği sahnedeki performansından etkilendiğini dile getirdi.


Oscarlı oyuncu Crowe, kendi filminde de Yılmaz’ın bir türkü söylemesini rica etti. Yaklaşık 24 saatte çekilen bu sahnede Cem Yılmaz’ın oynadığı ‘Jemal’ karakteri etrafına topladığı askerlerle bir türkü söylüyor. ‘Jemal’in de çevresindeki askerlerde türküye alkışlarıyla eşlik ediyor.


Film 26 Aralık’ta seyirciyle buluşacak.


"The Water Diviner" fragmanı:

Yorumlar
  • türk oyuncu arkadaşlar umarım bu film de kimin lehine oynadıklarının farkındalardır.

  • 100 yıllık cemal oldu jemal :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir