25 Nisan 2012 00:00

Rusya bu filmi konuşuyor

Rusların, Türkiye tatili esnasında sergiledikleri davranışlarını ti'ye alan 'Nyanki' (Dadılar) adlı film büyük ilgi görüyor.

Türkiye’de ki oteller ve yerel şirketlerle iş bağlantıları yapmaları için Rusya’daki bir turizm şirketi müdürünün yanında çalışan iki menajeri Türkiye’ye göndermesini konu alan filmde, müdür ayrıca onların orada iş yapmak yerine keyif çatmamaları için yanlarına üç çocuğunu da verir. İşlerini kaybetmemeleri için Alman turizm şirketlerinin önüne geçecek bir anlaşma imzalamaları da gereken menajerlerin başları bir birinden haylaz çocukların yaptıkları ile dertten kurtulmaz. Sonunda genç turizmciler işi bırakıp adeta çocuklara dadılık yapmaya başlarlar ve sergilenen kötü davranışlar nedeniyle de Antalya’daki otelden atılırlar.

Film ile ilgili olarak filmin başrol oyuncularından Nikolay Naumov, Perm şehrindeki film galasında yaptığı açıklamada böyle bir filmin çekilmesinin amacının Türkiye’ye giden Rusların ne kadar kötü bir davranış sergilediklerini görmeleri ve fark etmeleri olduğunu söyledi. Naumov, sadece Rusların kendileri hakkında en iyi ironiyi yapabileceklerini ve rencide etmeden yapılan yanlış davranışları ti'ye alabildiklerini de sözlerine ekledi.

Gerek filmin özel gösterimlerini izleyenler, gerekse tanıtım filmini izleyen Ruslar, şimdiden forum sayfalarına film ile ilgili yorum yağdırmaya başladılar. Özellikle filmin çekildiği mekânlarla ilgili yorum yapan Ruslar, Türkiye tatillerini ve yaşadıkları komik olayları da sosyal paylaşım sitelerinde anlatmayı ihmal etmiyorlar. Tüm Rusya’da gösterime girmeden 10 farklı şehirde film oyuncuları ile birlikte özel gösterimleri yapılan komedi filmi bugün Moskova’da yapılacak özel gala gösterisinden sonra yarın bütün Rusya’da gösterime girecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir