11 Mart 2010 12:45

Rüzgar Hollanda Yönünden Esecek!

Selim Evci'nin ikinci film projesi Rüzgarlar'a Hollanda'dan destek geldi.

39. Rotterdam Uluslararası Film Festivali'ne bağlı gerçekleşen Hubert Bals Fonu'nun 2010 yılı projeleri için 380 başvuru arasından seçtiği 13 uzun metraj projeden biri olan Selim Evci'nin ikinci filmi Rüzgarlar'a, 10 bin avroluk senaryo ve proje geliştirme desteği sağlanacak. Evci Film yapımcılığında gerçekleşecek Rüzgarlar'ın senaryosu, yönetmen Selim Evci ile yazar ve fotoğraf sanatçısı Murat Yaykın tarafından birlikte yazılıyor. Filmin 2010 yılı yaz aylarında İstanbul ve Gökçeada'da çekilmesi plânlanıyor.Selim Evci'nin ilk filmi İki Çizgi, 65. Venedik Film Festivali kapsamındaki 23. Uluslararası Eleştirmenler Haftası'nda dünya prömiyerini yapmış ve 23 ülkede izleyici ile buluşmuştu.
Yorumlar
  • selim evci nin her yaz film atölyesi olurdu.devam ediyo mu acabaa ??

  • Ne hoş. Böyle güzel şahsiyetlere, yetenekli insanlara bizlerin ve ülkemizin destek vermesi gerekirken, amerikalılar, hollandalılar, almanlar destek veriyor. Ama yine de adamlar ülkelerine katkıda bulunabilmek için, herşeyi yapıp, ülkelerini reddetmiyorlar ve böyle bi konuya yorum yapılmamasıda gerçekten üzücü.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir