10 Şubat 2012 01:00

'Sadakatsiz'in afişleri toplatıldı

Fransa'da Jean Dujardin ve Gilles Lellouche'un oynadığı Les İnfidèles (Sadakatsiz) adlı komedi filminin afişlerinin kadının insan haklarını ihlal ettiği ve kadını aşağıladığı için kaldırılmasına karar verildi.

Bianet'in haberine göre; Fransa'da Reklam Düzenleme Kurumu, Les İnfidèles (Sadakatsiz) adlı komedi filminin afişlerinin kadının insan haklarını ihlal ettiği ve kadını aşağıladığı için kaldırılmasına karar verdi. Jean Dujardin ve Gilles Lellouche'un oynadığı filmin afişlerinde Dujardin, suratı görünmeyen bir kadının bacaklarını tutuyor ve iki afişte " toplantıya giriyorum" ve "Tünele giriyorum, hat kesilecek" ifadeleri yer alıyor. Reklam Düzenleme Kurumu Genel Müdürü Stéphane Martin, afişlerin "kadını aşağılayan ve onurunu kıran bir görüntüyle toplumu şaşırtmak amacı taşıdığını" ve afişteki kadın temsilinin bir cinsel objeden ibaret olduğunu söyledi.

Afişleri asan şirkete afişleri kurul toplanıp cezai bir işlem başlatılmadan toplaması önerildi, afişler toplandı. Ancak Leparisien.fr ve France televizyonu web sitesinde afişlerin insanları rahatsız edip etmediğine yönelik bir anket başlatıldı.


YASAKLI FİLMLER (FOTO ANALİZ)Yorumlar
  • bizde olsa kadının bacağı göründü diye yasaklanırdı

  • tamam cinselliği ön plana çıkardığı için yasaklanabilir belki ama. kadının aşağılanması hikayesi çok saçma. bu olay insanların doğasında olan bir şey, erkek nasıl zevk alıyorsa elbette kadın da alıyor. yani bu bir karşılıklı münasebet. olaya kullanılma yada istismar olarak bakan varsa, aslında erkek kadını kullanmış oluyorsa bu eylemden ötürü, kadın da erkeği kullanıyor. bu kadar basit ve açık bir konu.

  • Türkiye'de olsaydı AK Parti hükümetine varyansın edilirdi. Ne gericiliği kalırdı, ne de yobazlığı. Bu olay Allah'tan Fransa'da olmuş :))

  • ewet rahatsız ediyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir