8 Nisan 2011 00:00

Sadri Alışık adayları açıklandı

16. Sadri Alışık ödülleri adayları açıklandı. Yılın Onur Ödülü sinema dalında Hülya Koçyiğit ve Tunç Başaran'a, tiyatro dalında Genco Erkal'a verilecek.

16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Ödülleri adayları açıklandı.

Beşiktaş Belediyesi ve Efes sponsorluğunda 25 Nisan Pazartesi günü Mustafa Kemal Merkezi Attila İlhan Salonu'nda yapılacak ödül töreni öncesi adayların listesi, Piraye Cafe'de gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Ödüle aday bazı oyuncuların da katıldığı toplantıda konuşan Sadri Alışık'ın eşi sanatçı Çolpan İlhan, adayların jüri üyelerinin büyük özverisi ve çalışmasıyla belirlendiği Sadri Alışık Ödülleri'nin, bu yıl 16'ncı kez verileceğini söyledi. İlhan, ödül sonuçlarının herkesin gönlünce olmasını diledi.

Sinema Jürisi Başkanı Atilla Dorsay da bu yıl sinema ödüllerinde komedi ve müzikal dallarını ayırdıklarını belirterek, sinema ödüllerine aday olan isimleri açıkladı.

Atilla Dorsay başkanlığında, Burak Göral, Çolpan İlhan, Fehmi Yaşar, Ömür Gedik, Yavuz Bingöl, Halil Ergün'den oluşan jürinin belirlediği sinema dalında ödül adayları şöyle:

SİNEMA ADAYLARI
En iyi kadın oyuncu adayları: Selma Ergenç (Ses), Sezin Akbaşoğlu (Kavşak) ile Suzan Genç (Büyük Oyun)

En iyi erkek oyuncu adayları: Mürşit Ağa Bağ (Hür Adam Bedüüzzaman: Said Nursi), İsmail Hacıoğlu (Çakal) ile Cem Yılmaz (Av Mevsimi)

En iyi yardımcı kadın oyuncu adayları: Nihal Koldaş (Çoğunluk), Tülin Özen (Bal) ile Ayda Aksel (Aşk Tesadüfleri Sever)

En iyi yardımcı erkek oyuncu adayları: Erdal Beşikçioğlu (Kurtlar Vadisi Filistin), Tansu Biçer (Beş Şehir) ile Yğit Özşener (Aşk Tesadüfleri Sever)

Komedi ve müzikal dalında en iyi kadın oyuncu adayları: Demet Akbağ (Eyyvah Eyvah 2), Sevinç Erbulak (Prensesin Uykusu) ile Asuman Dabak (Kağıt)

En iyi erkek oyuncu adayları: Ata Demirer (Eyyvah Eyvah 2), Müjdat Gezen (Memlekette Demokrasi Var) ile Sermiyan Midyat (Ay Lav Yu) En iyi yardımcı oyuncu adayları: Gülçin Santırcıoğlu (Memlekette Demokrasi Var), Özge Borak (Eyyvah Eyvah 2) ile Ayşen Gruda (Kağıt)

En iyi yardımcı erkek oyuncu adayları: İlker Ayrık (Memlekette Demokrasi Var), Mustafa Üstündağ (Vay Arkadaş) ile Genco Erkal (Prensesin Uykusu) Umut veren oyuncu: Bartu Küçükçağlayan (Çoğunluk)

Ayhan Işık jüri özel ödülü: Mehmet Günsür (Ses) ile (Aşk Tesadüfleri Sever)

Onur ödülü: Filiz Akın ile Tunç Başaran

TİYATRO ADAYLARI
Üstün Akmen başkanlığında Cem Duygulu, Çolpan İlhan, Filiz Kutlar, Hami Çağdaş, Hasan Anamur, Nil Aykon, Refika Sezik ile Rengin Uz'dan oluşan jürinin belirlediği tiyatro dalında ödül adayları şöyle:

''Yılın en iyi yapım yönetmeni adayları: Aleksander Popovski (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT), Murat Daltaban (Kutlama–Dot Koleksiyon) ile Zeliha Berksoy (İsmene–Semiha Berksoy Vakfı)

Yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Levent Üzümcü (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT), Reha Özcan (Bedensiz Kadın-İDT) ile Cemil Büyükdöğerli, Köksal Engür-Rıza Kocaoğlu (Kutlama-Dot Koleksiyon)

Yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Almila Uluer Atabeyoğlu (İsmene-Semiha Berksoy Vakfı), Ece Özdikici (Romeo ve Jüliet-İBŞT) ile Şebnem Köstem (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT)

Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Ali Mert Yavuzcan (Bakhalar/Marat-Sade-İBŞT), Bora Seçkin (Buluşma Yeri-İBŞT) ile Görkem Şarkan (Çatı-Serbest Bölge)

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Ayça Varlıer (Leyla'nın Evi-TİYATROKARE), Gılman Peremeci (Bedensiz Kadın-İDT) ile Selin İşcan (Tehlikeli İlişkiler-İBŞT)

Müzikal ya da komedi dalında yılın en iyi yapımının yönetmeni: Laçin Ceylan (Cam-Tiyatro Gaga-Aysa Prodüksiyon), Engin Alkan (Generaller,Savaş ve Barbekü-Tiyatro Adam) ile Kubilay Karslıoğlu (Atilla Şendil- Temiz Ev-İDT)

Yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Engin Hepileri (Zorla Güzellik-Kent oyuncuları), Cem Davran (Alevli Günler-İstanbul Halk Tiyatrosu), Bülent Şakrak, Hakan Gerçek ile İlker Ayrık (Annem Yokken Çok Güleriz-Tiyatro Gerçek)

Yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Deniz Çakır (Cam-Tiyatro Gaga-Aysa Prodüksiyon), Nurhayat Atasoy (Şişman Domuz-Bakırköy Belediye Tiyatroları) ile Suzan Aksoy (Büyük İkramiye-Tiyatrokare)

Yardımcı rolde yılın en başarılı erkek oyuncusu adayları: Bahtiyar Engin (Alevli Günler-İstanbul Halk Tiyatrosu), Beyti Engin (Aklı Havada-Bakırköy Belediye Tiyatroları) ile Gökçer Genç (Zorla Güzellik- Kent Oyuncuları)

Yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu adayları: Pelin Ermiş (Büyük İkramiye-Tiyatrokare), Selen Uçer (Cam-Tiyatro Gaga-Aysa Prodüksiyon) ile Sema Çeyrekbaşı (Temiz Ev-İDT)

EFES özel ödülü adayları: Öykü Karayel (Güzel Şeyler Bizim Tarafta-TİYATRO KREK), Gonca Vuslateri (Punk Rock-DOT MARSTA) ile Hakan Kurtaş(Punk Rock-DOT MARSTA)

EFES müzikal ya da komedi dalında ''Özel Ödülü''nü Neslihan Arslan (Temiz Ev-İDT) alırken, bu kategoride erkek oyuncu adayı belirlenemedi.

''Seçici Kurul Özel Ödülü''ne Tiyatro 0,2, ''Onur Ödülü''ne ise Genco Erkal layık görüldü.

Yorumlar
    Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Son Haberler

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

    İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

    Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir