2 Kasım 2011 01:00

Said-i Nursi'yi bu defa animasyon yaptılar

Hollywood anime filmlerinin sık kullandığı 'motion capture' tekniğiyle, Türkiye'de yapılmış ilk uzun metraj 3D animasyon film olma özelliğine sahip 'Allah'ın Sadık Kulu:Barla', 4 Kasım'da izleyiciyle buluşuyor.

Yönetmenliğini Esin Orhan’ın yaptığı, Samanyolu Yayın Grubu’nun 3,5 yıllık titiz bir çalışmasının ürünü olan Allah'ın Sadık Kulu: Barla filmi 4 Kasım Cuma günü sinemaseverlerle buluşuyor.

“Motion capture” tekniğiyle Türkiye’de yapılmış ilk uzun metraj 3D animasyon film olma özelliğine sahip Allah'ın Sadık Kulu: Barla’da (108 dk) karakterlerden mekana kadar tüm figürler gerçeğe en yakın hali ile kullanıldı. Yapımda Bediüzzaman Said Nursi ve talebeleri, tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendirildi.

Budapeşte Senfoni Orkestrası tarafından seslendirilen projenin müzikleri, Aria Müzik’ten Cengiz Onural ve Bora Ebeoğlu tarafından yapıldı. Post Prodüksiyon’da ise 1000Volt’un adı yer alıyor. Şafak Film stüdyolarında çoğaltılan film, Özen Film tarafından dağıtıldı.

Isparta’nın Barla beldesinde 1927-1934 yılları arasında yaşanmış hikayelerden yola çıkan Allah'ın Sadık Kulu: Barla filmi, yurt çapında 200’den fazla kopyayla 4 Kasım’da vizyona giriyor.


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..


VİZYONA GİRECEK FİLMLER İÇİN TIKLAYINIZ..


Allah'ın Sadık Kulu: Barla (fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  • canlar feda sana bedıuzaman ustadım

  • hepiniz boş konuşmuşsunuz. Filmi izlemeden siyasi olarak yorum yapmışsınız. Önce vizyona çıksın, izleyin sonra eleştirin. Hakkaniyetli olun biraz.

  • vatanını ve milletini seven bir düşünür. ne kürtçüsü ne türkiye düşmanı ya . bilmeden konuşuyorsunuz

  • Arkadaşlar Said Nursi bu vatanın manevi kurtuluşu için mücadele veren değerli bir alimdir. Onu sevmeyenleriniz, onu yeterince tanımadığından veyahut İslama karşı antipatisi olan kimselerdir. İslama antipatisi olanlara diyecek birşeyim yok. Onlara ne desem boş. Ancak onu yeteri kadar tanımayanlara, yada yanlış anlatımlarla yanlış tanıyanlara bu animasyon filmini izlemelerini tavsiye ederim. Ama ön yargılarını bir kenara bıraksınlar. Kürt olabilir, ama kürtçülük yapmadı. Atatürk le taban tabana zıt olabilir, ama onunla silahlı mücadeleye girmedi. Bence birini yargılamadan önce onu bir anlayalım.

  • hür adam filminin kalitesi yerlerdeydi, eminim bu da öyle olacak. sanat adami kalmadi ki turkiyede.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir