13 Mart 2016 13:05

Saklı mesajlar içeren filmler

Dikkat, spoiler içerir...

1- Fight Club: Chuck Palahniuk romanından esinlenerek çekilen kült filmde anlatıcının Tyler Durden’ı kafasında yarattığını sonunda anlarız ama filmin başından beri bunu bize anlatan mesajlar vardır. Örneğin anlatıcı sokaktaki telefon kulübesinden geri aranır ama aslında telefonun üzerinde bu telefonun geri aramalara kapalı olduğu yazar.

2- Black Swan: Natalie Portman’in hayat verdiği genç ve hassas Nina, kolay kazandığı baş balerinliği kaybetme korkusu ile kafasında şizofrenik hayaller kurar. Arkadaşıyla bir kulübe dans edip rahatlamaya gittiği sahnede bazen etraftaki insanların hepsini kendisi olarak görür, hatta bazı anlarda etrafta siyah kuğu makyajıyla/beyaz kuğu elbisesiyle görür kendisini.

3- The Avengers: Tony Stark bir sahnede gemideki mühendislerden birinin oynadığı oyunun adının Galaga olduğunu söyler. Bu oyunun konusu dünyayı uzaylılardan korumaktır ve filmin devamında olan da budur.

4- The Monsters: 2001 yapımı filmin bir sahnesinde Boo, Sully’e bir oyuncak uzatır. Bu oyuncak Pixar’ın 2003’te çekeceği Finding Nemo filmindeki balık Nemo’dur.

5- Shutter Island: Teddy’nin konuştuğu ada mahkumlarından bir kadın bir bardak su ister. Fakat içmek için ağzına götürürken elinin boş olduğunu görürüz. Bir sonraki sahnede ise masada bardağın bıraktığı su izleri vardır. Bu Teddy’nin akıl sağlığı ile ilgili bize ipucu verir.6- Magnolia:
Filmde sürekli 8 ve 2 rakamları geçer, hava tahminlerinde %82 yağmur ihtimali, saatin 8:20 olması gibi. Filmin son sahnesinde ise gökten kurbağalar yağar. İncil’de Mısır’dan Çıkış 8:2 bölümü ise Kurbağa Felaketi’ni anlatır. (Bütün ülkeyi kurbağalarla cezalandırma, her yere kurbağaların sıçrayacak olması)
7-
The Avatar: Grace, Kutsal Ağaç Eywa’dan bahsederken bir örneğini almak için ölebilirim tabirini kullanır. Ölümcül bir yara aldıktan sonra ise ağaca taşınır ve bir örneğini almalıydım gibi şakayla karışık, buruk bir söz söyler.


8- The Usual Suspects: Verbal polis merkezinden ayrılırken eşyalarını teslim alır, altın çakmak ve saat. Keyser Soze’nin bu eşyalarını filmde daha önce görürüz.
MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bayi Toplantısı güldürmeye geliyor Bayi Toplantısı güldürmeye geliyor

   Yılın iddialı komedilerinden 'Bayi Toplantısı' filminin vizyon tarihi belli oldu. Film, 21 Şubat 2020 tarihinden itibaren seyirciyle buluşacak.

  • II. Dünya Savaşı’nın dönüm noktası: Midway II. Dünya Savaşı’nın dönüm noktası: Midway

   Pearl Harbour’dan sonra dünyanın kaderini değiştiren savaş olan Midway’i savaşta çarpışan askerlerin gözünden anlatan Midway, ABD’de vizyona girdiği ilk haftada 17.5 milyon dolar hasılatla gişenin lideri oldu. Midway, ülkemizde ise 29 Kasım’da vizyona giriyor.

  • Bu hafta 8 film vizyona girecek Bu hafta 8 film vizyona girecek

   Bu hafta 8 film vizyona girecek. Haftanın öne çıkan yapımları arasında bir kısmı İstanbul'da geçen yeni jenerasyon Charlie'nin Melekleri; Emilia Clarke'ın başrolünde yer aldığı "Bir Şans Daha" ve ödüllü yerli film "Küçük Şeyler" yer alıyor. İyi seyirler!

  • Oscar yarışına rekor katılım Oscar yarışına rekor katılım

   En İyi Uluslararası Film Oscarı için bu yıl 93 ülkeden başvuru yapıldı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir