13 Mart 2016 13:05

Saklı mesajlar içeren filmler

Dikkat, spoiler içerir...

1- Fight Club: Chuck Palahniuk romanından esinlenerek çekilen kült filmde anlatıcının Tyler Durden’ı kafasında yarattığını sonunda anlarız ama filmin başından beri bunu bize anlatan mesajlar vardır. Örneğin anlatıcı sokaktaki telefon kulübesinden geri aranır ama aslında telefonun üzerinde bu telefonun geri aramalara kapalı olduğu yazar.

2- Black Swan: Natalie Portman’in hayat verdiği genç ve hassas Nina, kolay kazandığı baş balerinliği kaybetme korkusu ile kafasında şizofrenik hayaller kurar. Arkadaşıyla bir kulübe dans edip rahatlamaya gittiği sahnede bazen etraftaki insanların hepsini kendisi olarak görür, hatta bazı anlarda etrafta siyah kuğu makyajıyla/beyaz kuğu elbisesiyle görür kendisini.

3- The Avengers: Tony Stark bir sahnede gemideki mühendislerden birinin oynadığı oyunun adının Galaga olduğunu söyler. Bu oyunun konusu dünyayı uzaylılardan korumaktır ve filmin devamında olan da budur.

4- The Monsters: 2001 yapımı filmin bir sahnesinde Boo, Sully’e bir oyuncak uzatır. Bu oyuncak Pixar’ın 2003’te çekeceği Finding Nemo filmindeki balık Nemo’dur.

5- Shutter Island: Teddy’nin konuştuğu ada mahkumlarından bir kadın bir bardak su ister. Fakat içmek için ağzına götürürken elinin boş olduğunu görürüz. Bir sonraki sahnede ise masada bardağın bıraktığı su izleri vardır. Bu Teddy’nin akıl sağlığı ile ilgili bize ipucu verir.6- Magnolia:
Filmde sürekli 8 ve 2 rakamları geçer, hava tahminlerinde %82 yağmur ihtimali, saatin 8:20 olması gibi. Filmin son sahnesinde ise gökten kurbağalar yağar. İncil’de Mısır’dan Çıkış 8:2 bölümü ise Kurbağa Felaketi’ni anlatır. (Bütün ülkeyi kurbağalarla cezalandırma, her yere kurbağaların sıçrayacak olması)
7-
The Avatar: Grace, Kutsal Ağaç Eywa’dan bahsederken bir örneğini almak için ölebilirim tabirini kullanır. Ölümcül bir yara aldıktan sonra ise ağaca taşınır ve bir örneğini almalıydım gibi şakayla karışık, buruk bir söz söyler.


8- The Usual Suspects: Verbal polis merkezinden ayrılırken eşyalarını teslim alır, altın çakmak ve saat. Keyser Soze’nin bu eşyalarını filmde daha önce görürüz.
MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir