13 Mayıs 2003 23:41

''Salkım Hanımın Taneleri''

Yılmaz Karakoyunlu'nun 1990 yılı Yunus Nadi Roman Ödülü'ne değer görülen aynı adlı romanından uyarlanan filmin çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Aylar önce çekimlerine başlanacağı açıklanan ancak Aralık ayında başlanan "Salkım Hanımın Taneleri", İkinci Dünya Savaşı yıllarında, savaşa girmemesine rağmen savaşın tüm sıkıntılarını yaşayan o dönemin Türkiye'sini ve üç ayrı aşk hikayesini anlatıyor.Etyen Mahçupyan'ın senaryosunu yazdığı filmde Zuhal Olcay (Nefise), Hülya Avşar (Nora), Kamuran Usluer (Halit Bey), Derya Alabora (Nimet), Güven Kıraç (Bekir), Zafer Alagöz (Durmuş) ve Uğur Polat (Levon) gibi oyuncular rol alıyor.
Yorumlar
  • harika bir film.en iyi performans hülya avşardan.

  • atatürk'ün ölümünden çok partili hayata geçtiğimiz zamana kadar geçen,o çok gizli tutulan tarihi,gerçek ve güzel anlatan bir şaheser.tebrikler......

  • süper ötesi bir film.inanılmaz etkilendim.hele nora karakteri beni mahbvetti.helal olsun hülya avşar'a.oyunculuk böyle olur işte.bütün oyuncular çok iyiydi ama diğer dikkatleri çeken isim ise uğur polat bence.bu filmi herkese tavsiye ederim.

  • gerçekten çok güzel bir filimdi.hülya avşar ve de zuhal olcay ın aynı filimde yer almadı çok çok güzeldi.

  • iyifilm

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir