11 Mart 2010 12:45

Sam Worthington, Dracula mı Olacak?

Dracula Year Zero için konuşulan isim, Sam Worthington...

Avatar'ın ve Titanların Savaşı'nın aktörü Sam Worthington, Universal'in 2011 projesi Dracula Year Zero için konuşulan isim oldu. Yönetmen Alex Proyas'ın çekeceği filmde Romen Prensi Kazıklı Voyvoda'nın Kont Drakula haline gelişini konu alıyor.1920'lerden itibaren defalarca sinemaya uyarlanan "Dracula"yı aralarında Bela Lugosi, Klaus Kinski, Christopher Lee ve Gary Oldman'ın da yer aldığı bir çok ünlü aktör başarıyla canlandırdı. Bunlar arasında özellikle İngiliz oyuncu Christopher Lee, gerek sert fiziği gerekse güçlü oyunculuğuyla Kont'un karanlık dünyasıyla adetâ özdeşleşecekti. Günümüzde hemen hemen bütün dünya dillerine çevrilmiş bulunan "Dracula" romanı, geçmişteki onca uyarlamasına karşın sinemacılar tarafından hâlâ verimli bir kaynak olarak görülüyor. En son 1992'de yönetmen Francis Ford Coppola eliyle beyazperdeye aktarılan roman, her yönetmenin elinde farklı bir biçim alan esnek yapısıyla sinemacılara günümüzün ultra teknoloji çağında bile son derece ürkütücü filmler yapma fırsatı veriyor.
Yorumlar
  • Vampir Drakula değil Kazıklı Voyvodanın hikayesinin dört dörtlük bir epik bir dönem filmine aktarılması heyecan verici.Ancak Sam bu rol için yumuşak kaçar.Josh Halloway veya Alexander Skarsgardı öneririm.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir