25 Eylül 2009 10:12

San Francisco Sokakları Sessiz

İhtiras Tramvayı ile Oscar ödülü alan usta oyuncu Karl Malden 97 yaşında hayata veda etti...

Ülkemizde en çok "San Francisco Sokakları" dizisindeki karakteri ile tanınan usta oyuncu Karl Malden 97 yaşında hayata veda etti. Elia Kazan'ın 1951 yılında beyazperdeye uyarladığı İhtiras Tramvayı ile "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" Oscar ödülü kazanmıştı.Michael Douglas ile rol aldığı San Francisco Sokakları dizisinin her sezonuyla aday gösterildiği Emmy Ödülünü ancak 1984 yılında Fatal Vision dizisiyle kazandı.1997 yılında otobiyografisini When Do I Start? adıyla kaleme alan aktör sinema dünyasında çok seviliyor; ama bir oyuncu için bambaşka bir anlam ifade ediyordu. Michael Douglas daima onu hocası olarak gördü ve oyunculuğu ondan öğrendiğini itiraf etti.
Yorumlar
  • Üzüldüm.İşte büyük bir aktör daha gitti.Efsane aktörü hep hangi rolde olursa olsun bilge duruşuyla can verdiği karakterlerle hatırlarım.Rıhtımlar Üstünde filminde haksızlığa karşı verdiği öğütlerle yol gösteren rahip rolünde müthişti.Gençliğimde San Francisko Sokakları dizisi tekrar yayınlanmıştı.Genç Michael Douglas ın yanında bilge ve ağırbaşlı oyunculuğla saygı uyandırıyordu.Onun gibi bir aktör bir daha gelmeyecek.Huzur içinde yatsın.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir