3 Ekim 2013 00:00

Sandra Bullock röportajı ilk kez Mynet Sinema'da

Başrol oyuncusu Bullock ve yönetmen Cuaron bilim kurgu filmi 'Yerçekimi'ni anlattı.

Senenin merakla beklenen yapımlarından biri olan 'Yerçekimi' (Gravity) filminin başrol oyuncusu Sandra Bullock ile filmin yönetmeni Alfonso Cauron'un röportajları ilk kez Mynet Sinema'da.

SANDRA BULLOCK RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYIN

Film hakkındaki soruları yanıtlayan Sandra Bullock, çekimler sırasında zaman zaman zorlandıklarını, buna karşın 'daha önce kimsenin yapmadığı bir şeyi' yaptıklarının da farkında olduklarını vurguladı. Bullock filmin, sinema seyircisini ve film yapımcılarını heyecanlandıracak türden bir çalışma olduğunu umduklarını belirtti.

ALFONSO CUARON RÖPORTAJI İÇİN TIKLAYIN

Yönetmen Alfonso Cuaron ise senaryonun bitim aşamasının ardından hemen çalışmalara başladıklarını ve bir dizi kursa katıldıklarını ifade etti. Objelerin yerçekimsiz ortamdaki fiziksel hareketlerini 'mantık dışı' olarak niteleyen yönetmen, bu sebeple projeye dahil olan herkesin bir eğitim sürecinden geçtiğini vurguladı.

Cuaron, filmin çekimi için farklı teknolojik çözümler bulduklarını çünkü yapmaya çalıştıkları şeyi yapabilecek bir teknolojinin var olmadığını söyledi. "Bu yüzden kendi aletlerimizi icat etmek zorunda kaldık" diye konuşan Cuaron, tamamiyle yeni bir teknoloji yaratmanın heyecan verici olduğunu belirtti. Yönetmen ayrıca projenin ilk iki buçuk yılının yalnızca gerekli teknolojiyi geliştirmekle geçtiğini vurguladı.

FİLMİN ALTYAZILI FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN

FİLMDEN ALTYAZILI VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Meksikalı yönetmen Cauron'un bilim kurgu filmi 'Yerçekimi' İtalya'da, bu yıl 70'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nin de açılış filmi olmuştu.

Başrollerini George Clooney ve Sandra Bullock'un paylaştığı filmin konusu şöyle: İlk uzay görevine çıkan Dr. Ryan Stone, parlak bir tıbbi mühendistir. Tecrübeli astronot Matt Kowalsky ise emekli olmadan önceki son aktif görevini ifa etmektedir. Rutin bir uzay yürüyüşü esnasında, beklenmedik bir felaket yaşanır. Mekiğin parçalanmasıyla Stone ve Kowalsky uzayda yapayalnız kalır. Uzayın siyahlığına doğru kontrolsüz bir şekilde dönerek ilerleyen ikilinin, birbirlerinden başka hiçbir şeyleri kalmaz. Dünya ile iletişim kaybolduktan sonra kurtuluş için pek fazla bir şans kalmamıştır. Alınan her nefes, ölüme doğru atılmış koca bir adım gibidir.

Film ülkemizde 11 Ekim Cuma günü vizyona girecek.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir